0 امتیاز
اطلاعات رو درون دیتا گرید نمایش میدم حالا می خوام مقادیر یک رکورد رو دورن تکست باکس ها نمایش دهم

به طوری که اگه مقدار ستون اول یک رکورد  رو اگر در تکست باکس اول قرار دهم مقادیر ستون دوم و سوم آن رکورد در تکست باکس دوم و سومی قرار بگیرد

به عکس توجه کنید اگر عدد 6 رو در تکست باکس اول وارد کنم مقادیر ستون (نام خانوادگی و توضیحات ) آن رکورد در تکست باکس دوم و سوم قرار بگیرند

البته چون تعداد رکورد ها زیاد است و شماره ها نیز مرتب نیست نمی توانم از ایندکس رکورد استفاده کنم

بهترین روش فک کنم وارد کردن همون عدد سلول اول  هر رکورد باشه

حالا با چه کدی اینکار رو انجام دهم

http://s8.picofile.com/file/8271154676/2016_10_17_085932.png
بسته شده

1 پاسخ

0 امتیاز

بهترین پاسخ
سلام ، ببینید هیچ راهی میانبری نداره . معمولا در این زمان میان به این صورت عمل می کنند که یک ستون دیگه به Datagridview اضافه می کنند که از نوع دکمه باشه ، و اسمش هم مثلا ویرایش هست . زمانی که روی دکمه ی نظیر هر سطر کلیک میشه اطلاعات اون سطر در جعبه های متن قرار می گیره . اگر می خواین که به صورت خودکار باشه یعنی کاربر درون یک جعبه متن اندیس رو وارد کنه و مقادیر ستون های بعدی اون سطر در جعبه های متن دیگه قرار بگیره باید با استفاده از یک حلقه for روی تک تک سطر های Datagridview حلقه بزنید و اون سطر رو در صورت وجود پیدا کنید
با سپاس چون دیتا گریدی که توی عکس بود مال یه برنامه دیگه است و فقط نمونه است

دیتا گرید من مخفی است و فقط از طریق اون حلقه می خوام اطلاعات خونده بشه چند جور کد نویسی کردم ولی نتونستم دقیقا اطلاعات رو بخونم اگه بتونین حلقه رو بنویسین عالی میشه

تو این  نمونه برنامه می تونم سلکت رو به رکورد دلخواه ببرم اما نمی تونم به تکست باکس ها انتقال دهم

http://s8.picofile.com/file/8271209276/test.rar.html
ویرایش شده توسط
توسط (119 امتیاز) 1 2 9

کدی برای انتقال مقادیر به جعبه های متن ننوشته بودین ! 2 تا جعبه متن بر روی فرمتون قرار بدین و از همچین کدی استفاده کنید :

try
            {
                int T = Convert.ToInt32(textBox1.Text); ;
                int R = dataGridView1.RowCount;
                for (int i = 0; i < R; i++)
                {

if (Convert.ToInt32(dataGridView1.Rows[i].Cells["id"].Value) == T)
                    {
                        dataGridView1.CurrentCell = dataGridView1.Rows[i].Cells[1];
                        this.textBox2.Text = this.dataGridView1.Rows[i].Cells["Juz"].Value.ToString();
                        this.textBox3.Text = this.dataGridView1.Rows[i].Cells["Sureh"].Value.ToString();
                        break;
                    }

}
            }
            catch { }

توسط (6,145 امتیاز) 5 11 116
سوال جدید

2,334 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,915 کاربر

دسته بندی ها