0 امتیاز
سلام دوستان

من یک سی شارپ کار مبتدی هستم

تا بحال چند تا کار خیلی سبک درست کردم که البته هیچ کدوم با پایگاه داده کار نداشتند اما الان اولین کارم رو دارم درست می کنم که پایگاه داده داره

من توی این پروژه میخوام دو تا بانک داشتم باشم

1- بانک اطلاعات مدارس

2- بانکی که در اون یک سری پارامتر که بوسیله خوب متوسط ضعیف و ... درجه بندی شدند

حالا میخوام یک فرم داشته باشم که اطلاعات مدرسه اولش قرار بگیره و بعد اطلاعات اون پارامترها و در اخر هم اطلاعات هر دو توی یک بانک دیگه ثبت بشه تا بشه بعدا بهشون دسترسی داشت و از شون گزارشی دریافت و چاپ کرد

خب میدونم سوالم مبتدی هست ولی نمیتونم رابطه ی بین این ها رو بررسی و اجرا کنم ممنون میشم توضیحی بدید یا نمونه کاری یا ویدئو موزشی چیزی معرفی کنید تا بتونم از اون یاد بگیرم

تا به اینجای کار من دیزاین برنامه رو انجام دادم و که شامل این هاست

عملیات اصلی (ثبت بازدید جدید / اصلاح بازدیدهای قبلی)

عملیات گزارش گیری ( چاپ نمون برگ های بازدید / چاپ مدارس بر اساس رتبه یندی )

عملیات فرعی ( تعریف مدرسه جدید و... )

فکر کنم منظورم رو رسونده باشم در واقع یک نمون برگ بازدید از مدارس هست که در سربرگ اون اطلاعات مدرسه و بعد پارامترهایی که با خوب متوسط و صعیف پر میشن مثلا با radio button و بعدا میشه اینها رو چاپ کرد)

ممنون میشم اساتید گرامی کمک کنن تا من هم بتونم اولین پروژه ام را با موفقیت به پایان برسونم
لطفا یکی از اساتید کلیات انچه باید دنبالش باشم رو بگه بقیه اش رو من خودم دنبال می کنم

مدیریت سایت لطفا اگر امکانش هست راهنمایی کنه .... ( اگر نیازه که حق اشتراک سایت هم پرداخت بشه تا بتونم بوسیله اون از راهنمایی های شما استفاده کنم لطفا بفرمائید)
توسط (190 امتیاز) 11 22
عذر میخوام در متن سوال یک سوتی دادم !!!!! منظورم از بانک اطلاعاتی همون table بود

منتظر جواب های شما عزیزان خواهم بود
توسط (190 امتیاز) 11 22

1 پاسخ

+1 امتیاز
سلام ، کاش ساختار بانک اطلاعاتی رو میزاشتین تا بهتر راهنمایی بکنیم . این اطلاعات کیفیتی مربوط به چه چیزیه ؟ شما می خواین که اساتید رو دسته بندی کنید ؟ یعنی مثلا استاد 1 دارای فلان کیفیت در فلان پارامتر هست؟ اگه اینطور باشه که باید ارتباط 1 به چند بین جدول مدرسین و پارامتر ها قرار بدین . و خیلی راحت داخل برنامه می تونید اطلاعات استاد رو واکشی و نمایش بدین .
سلام مجدد استاد عزیز

میشه ادامه راهنمایی را داشته باشیم واقعا به کمکتون نیاز دارم

بنده توی یک شهرستان کوچیک هستم که دسترسی به هیچ استاد یا کلاسی ندارم و آموزش سی شارپ را دادم برام از مرکز استان از مجموعه پرند خریدند و با اون یاد گرفتمش

اما متاسفانه خیلی کامل توضیح نداد و بنده بعضی از مباحث برام گنگ هست

ممنون میشم راهنمایی کنید

یه خورده دیگه راجع به join مطالعه کردم اینطوری که متوجه شدم در واقع وقتی join می کنیم اطلاعات مربوط به هر کدوم از جداول درون خودش ذخیره میشه درسته و فقط با هم پیوند میخورند و در واقع هیچ گونه جدول یا کوئری جداگانه ای درست نمیشه .... ؟؟؟؟درست متوجه شدم؟

راجع به جدول هم ممنون میشم کمک و راهنمایی رو دریغ نکنید اگر جدولی 57 تا ستون داشته باشه به مشکل برمیخوره یا اون رو خورد کنم به جدول های کوچکتر .....؟؟؟؟

متشکرم
توسط (190 امتیاز) 11 22
جدولی با 57 ستون به معنای واقعی یک فاجعه هست ! بهترین راه تقسیم بندی هستش . راه اصولیش به نظر بنده همونی بود که بالا گفتم و یکی از بهترین راه ها هست . اگر با اون روش مشکل دارید می تونید تقسیم بندی کنید . یعنی این جدول رو به چند جدول بشکنید که البته دارای مشکلات مربوط به خودش هم هست . چون زمانی که شما می خواین اطلاعات کیفیتی رو ذخیره کنید باید چندین عمل Insert ( ثبت در جداول پارامتر ها ) رو انجام بدین . که باید به صورت تراکنشی باشه ( یعنی یا هیچکدوم ذخیره نشن یا اینکه همه با هم ذخیره بشن ) . همچنین در عمل Update هم مطمئنا دارای مشکلاتی هست .

در رابطه با سوال Join هم : join فقط یک دستور هستش که اطلاعات چند جدول رو باهم ترکیب می کنه و برگشت می ده ، در طی این عمل هم هیچگونه جدول واسط و... تشکیل نمیده و در حافظه کار می کنه
توسط (6,145 امتیاز) 5 11 116
سوال جدید

2,334 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,914 کاربر

دسته بندی ها

...