+1 امتیاز
سلام به اساتید بزرگوار
بنده توی برنامه نویسی سی شارپ مبتدی هستم البته چند تا پروژه سبک انجام دادم اما هنوز خیلی کار دارم ... مخصوصا توی مباحث بانک اطلاعاتی و نحوه برقراری ارتباط بین سی شارپ و SQL منظورم روش های ADO.Net و LINQ و Entity Framework هست

خب درخواست اولم اینکه اگر کسی مقاله ای ، ویدویی و آموزشی در این رابطه داره بهم معرفی کنه ...البته فکر کنم نیازی نباشه همه رو کامل یاد بگیرم هر کدوم زبان ساده تری داره و بهره وری بهتری داره رو بهم معرفی کنه ممنون میشم تا بتونم توی این زمینه هم مشکلاتم رو برطرف کنم و بهتر بشم

و سوال اصلی اینکه من شروع به نوشتن یک پروژه کردم ... توی این پروژه میخوام قسمتی رو درنظر بگیرم که کاربر بتونه از طریق یک فایل اکسل اطلاعات رو بصورت تجمعی وارد یکی از جداول بانک اطلاعاتی بکنه ... خب برای این کار مهم نیست از کدام از روش های بالا استفاده کرده باشم یا با همگی شدنی هست ؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید
متشکرم
بسته شده

1 پاسخ

+1 امتیاز

بهترین پاسخ

در خصوص بخش اول سوالتون ، بهتره یه سر به بخش آموزش سایت بزنید .

برای کپی اطلاعات از یک فایل اکسل به جدول اسکیو التون هم میتونید از متد زیر استفاده کنید

private void SaveFileToDatabase(string filePath)
    {
        String strConnection = "Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename='C:\\Users\\Hemant\\documents\\visual studio 2010\\Projects\\CRMdata\\CRMdata\\App_Data\\Database1.mdf';Integrated Security=True;User Instance=True";

String excelConnString = String.Format("Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source={0};Extended Properties=\"Excel 12.0\"", filePath);
        //Create Connection to Excel work book 
        using (OleDbConnection excelConnection = new OleDbConnection(excelConnString))
        {
            //Create OleDbCommand to fetch data from Excel 
            using (OleDbCommand cmd = new OleDbCommand("Select [ID],[Name],[Designation] from [Sheet1$]", excelConnection))
            {
                excelConnection.Open();
                using (OleDbDataReader dReader = cmd.ExecuteReader())
                {
                    using(SqlBulkCopy sqlBulk = new SqlBulkCopy(strConnection))
                    {
                        //Give your Destination table name 
                        sqlBulk.DestinationTableName = "Excel_table";
                        sqlBulk.WriteToServer(dReader);
                    }
                }
            }
        } 
    }

ممنون از پاسخ گویی تون

ببخشید اینقدر دیر جواب گرفتم که کلا دیگه ناامید شده بودم برای همین نیومدم چک کنم

خب استاد عزیز میشه یه کم توضیح بدید در خصوص کدی که گذاشتید بالاخره بنده مبتدی هستم و یه خورده برام گنگ هست

من در واقع میخوام یک فرم برای پروژه ام تعریف کنم که در اون فرم سه دکمه برای کاربر قرار بدم و هر کدام بتونه یک فایل اکسل رو از کاربر در هر جایی از سیستم تحویل بگیره و درون یکی از جداول بانک sql ذخیره کنه ... در واقع یک تغذیه تجمعی هست که سالی یکبار اتفاق میفته ...

ممنون میشم راهنمایی کنید
توسط (190 امتیاز) 11 22
سوال جدید

2,334 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,914 کاربر

دسته بندی ها

...