0 امتیاز

سلام.

(این سوال یه جورایی مربوط میشه به پک اموزشی تون قسمت اتصال به  دیتابیس اس کیوال)

همون طور که در اموزش های شما اشاره شده بود که برای اتصال دیتابیسمون در سیستم هدف از این تکه کد استفاده کنید،من هم همین کار رو کردم.

try
            {
                SqlCommand cmd = new SqlCommand("select log_user,log_pass from tbl_log where log_user ='" + txt_user.Text + "' and log_pass ='" + Md5(txt_pass.Text) + "'", con);
                SqlDataAdapter adp = new SqlDataAdapter(cmd);
                DataTable dt = new DataTable();
                adp.Fill(dt);
                if (dt.Rows.Count == 0)
                {
                    frm_msg f = new frm_msg();
                    f.rich_body.Text = "";
                    f.rich_body.Text = " نام کاربری و رمز عبور اشتابه است";
                    f.ShowDialog();
                }
                else
                {
                    this.Hide();
                    new frm_main().Show();
                }
            }
            catch{
               SqlConnection con1 = new SqlConnection();
                con1.ConnectionString = @"Data Source=(LocalDB)\v11.0;Initial Catalog=master;";
                con1.Open();
                string query ="USE master;" +
                            "EXECUTE sp_attach_db @dbname=N'Artin_db' ," +
                               "@filename1=N'"+Application .StartupPath +@"\Artin_db.mdf',"+ 
                               "@filename2=N'"+Application .StartupPath +@"\Artin_db_log.ldf '";
                SqlCommand cmd=new SqlCommand (query ,con1 );
                cmd.ExecuteNonQuery ();
                con1 .Close (); 
                Application .Restart ();             
            }

که زمانی که برنامه رو در سیستم های دیگه  (ماشین مجازی خودم و سیستم هدف) تست میکنم بعد زدن دکمه ورود این خطا ظاهر میشه.

2 پاسخ

0 امتیاز
سلام خدمت پویان عزیز

برو توی قسمت server explorer بعد از اونجا وارد data connections شو روی بانکت (Artin_db) کلیک راست کرده و گزینه properties  رو بزن.

حالا از پنجره properties در قسمت connection string تمام مقداری که جلوش نوشته رو کپی کن و همینجا برام بفرست تا کدش رو برات بنویسم.

سلام.

Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename=C:\Users\hooman\Documents\1234.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30

اقا خیلی ممنون بابت اینکه به سوالم جواب دادین،

یه نکته بگم بانک artin_db در data connection  نیستش چون اون صفحه برای ساخت دیتابیس های خود vs هستش و دلیلی نداره که بانک من اونجا باشه چون من بانکم اسکیوال

به هر حال من کانکشن استرینگ بانک تستم رو واستون فرستادم.

منتظر پاسختون هستم.

توسط (594 امتیاز) 1 6 33
0 امتیاز

پویان جان این بالاخره بعد از اتمام کار باید دیتابیس رو توی پوشه برنامه کپی کنی که همیشه همراه برنامه باشه.

توی خط 22 برنامه کد زیر رو جایگزین کن ببین جواب میگیری

con1.connectionstring= "Data Source=.\SQLExpress;User Instance=true;Integrated Security=true;AttachDbFilename=|DataDirectory|1234.mdf";

سلام .اقا من الان تست گرفتم همون طوری که گفتم بالا ارور داد. یعنی بدون تقییر با این تفاوت که یه تکسباکسی از نوع تلریک رو که برای تست توی فرم اصلی بود رو پاک کردم . و نتیجه :

برنامه کار کرد.
اینو کجای دلم بزارم؟؟
توسط (594 امتیاز) 1 6 33
این مواقع هست که باید یادی کنیم از عمه ویژوال استودیو!!!!
توسط (286 امتیاز) 9
سوال جدید

2,332 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,905 کاربر

دسته بندی ها

...