0 امتیاز
سلام و درود
من یک برنامه دارم مینویسم برای کیوسک اداره که فیش حقوقی چاپ می کنه
خب توی صفحه اول برنامه کد پرسنلی از فرد گرفته میشه و با توجه به کد پرسنلی وارد شده و با چک کردن از دیتابیس با یک url مربوط به پنل اسم ام اسی که داریم یک کد تایید میفرستیم روی گوشی طرف تا اینطوری فقط خود صاحب فیش بتونه دریافت فیش کنه

خب برای اینکه بخوام جلوگیری کنم که یک فرد در ( طول یک روز ) بیشتر از 2 بار نتونه فیش بگیره به نظرتون چکار باید بکنم ؟؟؟
یعنی در واقع یه طوری چک کنم که اگر این پرسنلی 2 بار فیش چاپ کرد دفعه سوم دیگه با یک هشدار بهش خطا بدیم که دیگه نتونه فیش چاپ کنه هم جهت صرفه جویی در کاغذ و اس ام اس ها و هم برای جلوگیری از شیطنت ها

ممنون میشم اساتید عزیز راهنمایی کنن
بسته شده

1 پاسخ

+3 امتیاز

بهترین پاسخ
سلام

اول یه فیلد به جدول اطلاعات پرسنل اضافه کن و اسمشو بذار limit.

حال توی قسمت کد برنامه یه متغیر به نام lim تعریف کن و قبل از شروع پروسه پرینت بهش مقدار صفر بده.

و بعد از کد پرینت یه واحد به lim اضافه کن و با یک دستور  insert مقدار این متغیر lim رو توی فیلد limit دیتابیس درج کن.

حالا برای شروطی که گفتی ذوباره قبل از شروع کد مربوط به پرینت با یه دستور select و data reader مقدار فیلد limit رو توی یه متغیر بریز.

حالا اینجا کافیه براش شرط ها رو بذاری:

اگر تاریخ سیستم با تاریخ پرینت قبلی یکسان بود و مقدار lim بیشتر از 2 شد پیغام خطا چاپ کن.

اگر تاریخ سیستم با تاریخ پرینت قبلی یکسان بود و مقدار lim کمتر از  2 بود پرینت گرفته شود.

نکته آخر:

برای اینکه در هروز متغیر lim مقدارش صفر شود، میتونی از مقایسه تاریخ سیستم با تاریخ آخرین پرینت استفاده کنی
سوال جدید

2,332 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,905 کاربر

دسته بندی ها

...