0 امتیاز
سلام ببخشید من  pdf و اموزش های ویدیویی سی شارپ سایت شما رو خریداری کردم.در مورد تعریف استاتیک متغیر ها و متدها در پی دی اف سوال برام ایجاد شده و به نظرم بهتر بود که از مولفان این مجموعه اموزشی بپرسم.در pdf اموزش سی شارب در مبحث "اعضای استاتیک" و در صفحه 181 گفته شده که متدهای استاتیک نمی توانند از فیلدها و خاصیت های غیر استاتیک ایجاد کنند و مثلا  برای استفاده از متد ()WritLine کلاس Console , باید یک نمونه از کلاس Console  ایجاد کنیم و با استفاده از ان نمونه به نمایش پیغام در مانیتور اقدام کنیم.ولی در مثال های متعدد در همین pdf اموزشی و برای مثال در نمونه که صفحه 125 درج شده , برنامه هایی که با متد استاتیک  ()Main تعریف شده اند از انواع مختلف فیلدها و متدهای غیر استاتیک و ازجمله متد ()WritLine کلاس Console , بدون ایجاد نمونه ای از متد استفاده می کنند.در حالی که طبق تعریف چون متد ()Main  استاتیک است باید این نمونه ها در هنگام اجرا با پیغام خطا مواجهبشوند.ممنون میشم که به این سوال من  پاسخ بدهید و مشخص کنید که چرا این اصل در هنگام نوشتن برنامه های متد استاتیک ()Main رعایت نمیشه؟

1 پاسخ

0 امتیاز

سلام دوست عزیز

تو آموزش ها گفتیم که متدهای استاتیک نمی تونن از فیلد ها و متدهای غیر استاتیک استفاده کنن. به عکس زیر توجه بفرمایید

اگه واقعا بخواین استفاده کنید کافیه کلمه static رو هم هنگام تعریف بذارین

:

برای استفاده از متد غیر استاتیک تو متد استاتیک باید یک نمونه از کلاس مثال بالا یعنی  Program  ایجاد و بعد متد method1 رو در داخل متد استاتیک Main استفاده کنیم . به شکل زیر

در مورد سوالتون که فرمودین چرا این قاعده در متد Main رعایت نمیشه هم عرض کنم که  رعایت شده. متد WriteLine یک متد استاتیک از کلاس استاتیک Console هست

در نتیجه می تونیم به اینصورت در متد استاتیک Main ازش استفاده کنیم

چون هر دو استاتیکن

خیلی ممنونم .توضیحاتتون جامع و  عالی بود.نحوه پاسخگویی به سوالات در بخش انجمن هم مثل سایت و روش اموزشی موثرتون بی نظیر و جذابه .سطح کیفیت و عملکرد سایت و انجمن شمابه مراتب بهتر و باکیفیت تر از سایت های فارسی زبان دیگر است که در زمینه اموزش نامه نویسی فعالیت می کنند  و واقعا جای تقدیر و تشکر داره.yesyesyesyesyes

توسط (101 امتیاز) 2
بسیار بسیار ممنون نظر لطفتونه
توسط (6,480 امتیاز) 6 17 129
سوال جدید

2,335 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,916 کاربر

دسته بندی ها

...