0 امتیاز

در مورد اتصال سی شارب 2013 به اس کیو ال سرور  .همش error میده.لطفا راهنمایی کنید.مرسیerror

بسته شده

3 پاسخ

0 امتیاز

بهترین پاسخ
سلام ، پیغام خطا خیلی واضحه ، شما Instance ی با نام مشخص شده در کامپیوترتون ندارید یا اینکه اون Instance اجازه ی دسترسی Remote رو نمیده

این Error یک از رایج ترین خطاهایی هست که تا الان دیدم و نمیشه یک راه حل واحد رو براش گفت ولی در بیشتر موارد با یکی از روش های زیر برطرف میشه :

1 ) راه حل اول اینه که مطمن بشید Database Engine پایگاه داده اجازاه دسترسی Remote رو میده برای اینکار :

- Start > All Programs > SQL Server 2005 > Configuration Tools > SQL Server Surface Area Configuration

- روی Surface Area Configuration for Services and Connections کلیک کنید

- به قسمت Database Engine > Remote Connections ، نمونه ای برید که نمی تونید بهش متصل بشید

- گزینه ی Local And Remote Connections رو فعال کنید

- Instance رو راه اندازی مجدد کنید

2 ) راه حل دومی که خیلی رایجتره اینهکه FireWall اجازه ی دسترسی به Instance مورد نظر رو نمیده .

- به قسمت Run ویندوز برید و Firewall.cpl رو تایپ کنید

- به تب Exceptions برید و sqlserv.exe رو اضافه کنید ، مسیرش رو طبق ویندوز خودتون تعیین کنید    

- شماره port رو هم 1433 بزارید

- Connection String پروژتون رو دوباره بررسی و تغییر بدین

3 ) راه حل سوم اینه که ببینید اصلا سرویس SQL Server در حالت اجرا هست یا خیر :

- به مسیر All Programs > Microsoft SQL Server 2008 > Configuration Tools > SQL Server Configuration Manager > SQL Server Services برید

- مطمن بشید که وضعیتش روی Running باشه

4 ) راه حل بعدی فعال سازی پروتکل TCP/IP هست

- به مسیر All Programs > Microsoft SQL Server 2008 > Configuration Tools > SQL Server Configuration Manager > Select TCP/IP برید

- راست کلیک کنید و گزینه Enable رو انتخاب کنید.

خودم وقتی که با این خطا در یک کامپیوتر مواجه میشم حتما راه حل های بالا رو بررسی میکنم ، در بیشتر مواقع مشکل رو حل می کنم. شما می تونید Firewall ویندوز رو برای مدتی Disable کنید اگر مشکل حل شد پس مشخص میشه اشکال از Firewall هست ،  در غیر این صورت از تنظیمات SQL Sever .

موفق باشید
+1 امتیاز
سلام

چیزی که میشه از عکس فهمید اینه که شما باید در قسمت Server Name نام سرور خودتون رو بنویسید یا یه دونه نقطه بذار به از قسمت connect to database نام دیتابیست رو انتخاب کن اگر قبلا نساختی اون رو بساز بعد
0 امتیاز
در کادر server name  یدونه . (نقطه) بذاری کارت حل میشه
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,924 کاربر

دسته بندی ها

...