0 امتیاز
سلام ابتدا از سایت خوبتون و همچنین فراهم آرودن امکان پرسش و پاسخ بسیار سپاسگزار هستم.

در ابتدا بیاد خدمت شما عرض کنم بنده تازه کار هستم و از webform و ADO.NET  استفاده میکنم.

می خواستم بدونم آیا میشه اطلاعات رو از مرورگر کاربر گرفت و اون رو در دیتابیس ذخیره کرد ؟

به طور مثال کاربر عکسی رو بارگذاری کرده و آن رو با نشانگر موس تغییر سایز میده و بدون فشاردادن دکمه ذخیره ، اطلاعات طول و عرض عکس ذخیره میشه (بطورهمزمان).یا مثلا تعییر مکان بلوک های صفحه و... البته اینها فقط یک مثال بود.

کلا منظورم تغییرات ویژوال توسط کاربر که از طریق مرورگرشون انجام میدن هست.

این کارو با جاوااسکریپت(جی کوئری) انجام میشه یا با کنترل مانند ajaxtoolskit  یا روش دیگری؟

اگر امکانش هست آموزشی ازش قرار بدین .

باسپاس فراوان.
بسته شده

1 پاسخ

0 امتیاز

بهترین پاسخ

سلام ، با استفاده از جاوا اسکریپت می تونید اینکار رو انجام بدین . 

همچنین انجام دادن این کار با استفاده از JQuery ساده تر است . چون که رویداد هایی مثل همین تغییر سایز عکس رو خیلی ساده تر می تونید Handle کنید . کلیت کارتون اینه که شما باید رویداد تغییر سایز عکس رو ( resize() ) رو handle کنید . داخل این رویداد طول و عرض فعلی عکس رو بدست بیارید و با استفاده از تکنیک Ajax ( متد ajax.$ ) این اطلاعات رو به سرور ارسال کنید . در طرف سرور هم این اطلاعات رو بگیرید و در Database یا هر جای دیگه ای ذخیره کنید . 

در اینترنت آموزش های خوب و جامعه ای وجود داره :

آموزش ارسال درخواست Ajax به یک صفحه aspx در asp.net web form

رویداد resize در Jquery

گرفتن طول و عرض یک Element در jquery : 

$("#yourimageid").width();

$("#yourimageid").height();

موفق باشید

JQuery UI خودش از JQuery درست شده و در درون خودش از jQuery استفاده می کنه . 

برای ساخت صفحاتی به کار می ره که قصد دارید قابلیت های بصری به Element های صفحه اعمال کنید . مثلا می خواین که یک عنصر از صفحه قابلیت Drag And Drop داشته باشه می تونید خودتون از jQuery استفاده کنید و کد های نسبتا زیادی رو بنویسید یا اینکه می تونید از jQuery UI استفاده کنید و فقط از کد زیر استفاده کنید :

$( "#draggable" ).draggable();

JQuery UI قابلیت های بسیار زیادی داره و برای استفاده از امکاناتاش معمولا نیاز به 2 یا 3 خط کد دارید در حالی که همین کار ها رو اگه بخواین از طریق Java Script یا JQuery انجام بدین باید کد های بسیار زیادی بنویسید . 

توسط (6,145 امتیاز) 5 11 116
دست شما درد نکنه بسیار عالی بود
توسط (106 امتیاز) 5
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,920 کاربر

دسته بندی ها

...