–1 امتیاز

سلام

من سوال خود را در قالب یک مثال بیان میکنم.

من یک فرم دارم که بر روی آن یک تکست باکس دارد حال این برنامه راذخیره میکنم و به صورت یک فایل ستاپ کرده و نام برنامه را Test1 می گذارم .آن را بر روی سیستم نصب میکنم.سپس آن را اجرا می کنم.

حال یک برنامه جدید می خواهم بنویسم به نام Test 2 که بتوانم با آن تکست باکس برنامه Test 1 ارتباط برقرار کنم مثلا با استفاده از برنامه Test 2 بتوانم داخل تکست باکس برنامه Test 1 متنی را درج کنم

خواهشمند است توجه کنید بنده ازتیاط بین اشیای دو فرم در یک برنامه را نمی خواهم   بلکه میخواهم با اشیای یک برنامه دیگر ارتباط برقرار کنم

1 پاسخ

+1 امتیاز
سلام ،

بله بنده در یکی از برنامه هایی که طراحی کردم نیاز به این قابلیت داشتم . کاری که انجام دادم این بود که با استفاده از نرم افزار Spy++ که با خود Visual Studio نصب میشه ، ابتدا Handle برنامه مورد نظر رو بدست آوردم و سپس Handle کنترلی که داخل اون نرم افزار ( کنترل جعبه متن  ) هست .

سپس با استفاده از تابع سیستمی SendMessage متن مورد نظر رو داخل اون کنترل قرار دادم  . برای این تابع و هنچنین FindWindow مثال های زیادی می تونید پیدا کنید .

به احتمال زیاد پستی در همین رابطه رو در سایت قرار میدم . کدش رو براتون می نویسیم . در همین تاپیک قرار می دم .
سلام ممنونم از راهنماییتون

اگه ممکنه کد رو هم قزار بدید
توسط (209 امتیاز) 1
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,921 کاربر

دسته بندی ها

...