+3 امتیاز
با سلام من یک شرط دارم که به صورت زیر است میخوام اگر 3 بار نادرست بود پیام بده

من چند سوال در دیتابیس  اس کیو ال دارم که یکی یکی نمایش داده میشه( با وارد کردن شماره سوال در تکس باکس1 وکلیک روی باتوم سوال نمایش داده میشه ) میخوام اگه کاربر به سوال پاسخ درست داد بره به سوال بعدی و گرنه اگه به یک سوال 3 بار پاسخ اشتباه داد برنامه هشدار بده

ممنون اگر راهنمایی کنید
بسته شده

2 پاسخ

+5 امتیاز

بهترین پاسخ
سلام.

شما میتونید از متغیر سراسری استفاده کنید.

یک متغیر سراسری تعریف کن و مقدارش رو صفر قرار بده، هر بار که کاربر پاسخش اشتباه بود به متغیر یک واحد اضافه کن بعد از اینکه یک واحد اضافه کردی متغیر رو چک کن ببین سه شده؟ اگر سه شده بود به کاربر هشدار بده.

و اگر پاسخ کاربر درست بود سوال بعدی رو بخون و مقدار متغیر رو برابر با صفر قرار بده.
ممنونم درست شد
توسط (469 امتیاز) 9 35 73
خدا رو شکر
توسط (2,595 امتیاز) 5 15 90
+4 امتیاز
سلام

میشه اینکار رو با دستور if انجام داد :

قسمت نمایش سوال رو که ظاهرا مشکلی ندارین (select هستش دیگه) - اما واسه جواب درست و استباه شرط میزارین که اگه جواب انتخاب شده (یا وارد شده تو تکست باکس) درست بود ... سوال بعدی نمایش داده بشه ؛

اما اگه جواب غلط بده (3 بار) ... ساده ترین حالت شمارش تعداد کلیک های روی باتون (مرتبط به تایید جواب) هستش که اگر سه بار کلیک شد ، پیغام خطا (یا دستور مورد نظرتون) رخ بده !
ممنون.اما همون باتون ،سوالات بعدی را هم نشون میده یعنی اگر جواب درست باشه با کلیک روی باتون چک کردن بره به مرحله بعد در این صورت اگر سه سوال جلو بره خطا میده....
توسط (469 امتیاز) 9 35 73
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,923 کاربر

دسته بندی ها

...