+2 امتیاز

با سلام 
دوستان من یک فایل اکسل دارم میخوام اطلاعاتش رو تو سی شارپ به یکی از تیبلام تو mysql بفرستم بعد اون اطلاعات رو تو دیتاگریویو نشون بدم. میخوام توی winapplication  باشه نه توی php 

میشه کدش رو برام بی زحمت بنویسید.  

ممنون میشم

بسته شده

1 پاسخ

+3 امتیاز

بهترین پاسخ

سلام ، راهنماییتون می کنم . ببینید این سوالی که شما مطرح کردید رو می تونید به راحتی به 2 بهش تفکیک کنید : 

1 - استخراج اطلاعات از فایل اکسل

2 - درج تمامی اطلاعات در Database

توضیح حالت اول : راه های زیادی برای استخراج اطلاعات از فایل Excel وجود داره . شرکت های مختلفی هستند که برای این کار Component نوشتن ( چه رایگاه و چه پولی ) که با یه کم جستجو در نت می تونید اطلاعات خیلی خوبی بدست بیارید . راه دیگر هم در لینک زیر نوشته شده و می تونید با کمی تغییر در کدها اطلاعات فایل Excel مورد نظر خودتون رو استخراج کنید . 

وارد کردن فایل اکسل به Datagridview

تا به این جا بخش اعظم کار حل شده . چون شما داده ها رو واکشی کردید و در Ram قرار دارن . 

قدم 2 ) درج اطلاعات در پایگاه داده : به سادگی با یک حلقه ی for می تونید روی دادها و سطرهایی که در مرحله قبلی واکشی کردید حرکت کنید و با استفاده از یکی تکنولوژی دسترسی به داده مانند Ado.net ، Linq to sql ، Entity Framework داده ها رو در Database ذخیره کنید . آموزش درج در Database هم در سایت هست و می تونید استفاده کنید 

سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,919 کاربر

دسته بندی ها

...