+5 امتیاز

سلام.

ایجاد فایل نصبی برای نرم افزاری که به پایگاه داده وصله و از تکنولوژی Linq استفاده میکنه به چه شکله؟!

برای اولین بار فایل نصبی ساختم که روی سیستم خودم بدون مشکل کار میکنه ولی روی یه سیستم دیگه امتحان کردم نصب شد ولی اجرا نشد!

آموزش کاملی پیدا نکردم، که همه ی جزئیات رو بگه.

چند تا مشکل وجود داره:

1. نصب SQL Server + Crystal Report و گاهاً اشاره کرده بودن خود Visual Studio رو هم نصب کنم!!!! surprise که اصلا منطقی نیست. حجم خود نرم افزار 1MB ولی نرم افزارهای جانبی که برای اجراش لازم هستن 10GB هم میرسه! حالت منطقی اینه که فقط .NET به روز داشته باشه.

2. پایگاه داده رو چه جوری به فایل نصبی اضافه کنیم که Connection String مشکلی پیش نیاره؟!

این دو سوال رو خیلی ها مشکل دارن ولی آموزش جامعی وجود نداره...

2 پاسخ

+5 امتیاز

سلام دوست خوبم

1 - ببینید برای اجرای برنامه های تحت .net باید حتما حتما نسخه دات نتی که برنامه رو باهاش طراحی کردین روی سیستم مقصد نسب شده باشه مثلا اگر با .net 3.5 طراحی کرده باشید باید حتما حتما روی سیستم مشتری نصب کنید .

2 - کی گفته باید Visual Studio رو نصب کنید !!!!؟؟؟؟ اگر اینطور بود که هیچکس با .net برنامه طراحی نمی کرد .

3 - اگر از Crystal Report استفاده کنید باید حتما حتما موتور Crystal Report  که حجمی تقریبی آن برابر 30 تا 40 MB هست رو هم نصب کنید .

4 - اگر از بانک اطلاعای SQL SERVER استفاده می کنید باید حتما حتما روی سیستم مشتری نصب بشه . مگر اینکه از بانک های اطلاعاتی مثل SQLite و SQL SERVER Compact استفاده کنید که قابلیت جاسازی ( Embeding ) دارند استفاده کنید ( که البته محدودیت های خودشون رو هم دارن ! )

5 - Connection String هم کاری نداره . به سایت ConnectionStrings.com مراجعه کنید و رشته اتصال مخصوص بانک اطلاعاتی خودتون رو پیدا کنید و ازش استفاده کنید .

نیازی نیست که حتما در app.config ست بشه در داخل پروژه ها توضیح داده شده

توسط (1,087 امتیاز) 8 52
نه بهتره که در app.config ست بشه . زیرا این یک فایل هست که قفل نمیشه .

مثلا فرض کنید که Connection String غلط تنظیم بشه ، اگر رشته اتصال رو داخل پروژه بنویسید ناچارید دوباره پروژه رو Compile کنید ولی در حالتی که در app.config ست بشه نیازی به این کار نیست و در یک Notepad هم می تونید رشته اتصال رو تغییر بدین بدون اینکه نیازی به کامپایل پروژه باشه .
توسط (6,145 امتیاز) 5 11 116
+7 امتیاز

سلام خیلی وقت پیش برای یک سایتی که الان وجود نداره بصورت پروژه محور این نکات رو توضیح داده بودم امیدوارم که بدردتون بخوره

لینک دانلود پروژه دفتر تلفن 

لینک دانلود ساخت ستاب

خوب بود، ممنون.

هر چند ممکنه مدیریت بابت این پیام ها شاکی بشه! ولی ما ایرانی هستیم. نباید حتما مثل stackoverflow فضا بی روح باشه. هر کی سوال رو بپرسه و جواب بگیره ولی تشکر نکنه. (هر چند اونجام هم همچین اتفاقی میافته) از هر دو جواب چند تا نکته یاد گرفتم.
توسط (132 امتیاز) 1 5 15
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,924 کاربر

دسته بندی ها

...