+1 امتیاز

باسلام

تو فرمم یه دیتاگرید ویو دارم که زمانی که برنامه اجرا میشه چندتا فیلد اضافه داره که عکس در زیر گذاشتم البته تنظیماتش رو هم غیر فعال کردم ولی درست نشد....

2 پاسخ

+2 امتیاز
شما به صورت ویزارد کار کردین که باید به صورت ویزارد حذف بشه

توی تنظیمات گریدویوتون هست دکمه افزودن ستون و حذف ستون

میتونید انجام بدین

اگر سوالتنون مربوط به این نیست لطفا سوالتون رو بیشتر توضح بدین تا بتونیم کمک کنیم
سلام

ستون های row errors و row state و ... به صورت خودکار به گریدویو اضافه شدن من اونارو اضافه نکردم تنظیمات پیش فرض گریدویو هستن چون من هرجا که گرید ویو دارم این چند تا ستون اضافه میشن؟!!!
توسط (276 امتیاز) 14 37
+1 امتیاز
شما روی گریدویتون یکبار کلیک کنید بعد روی مثل فلش مانند در گوشه سمت راست کلیک کنید

توی تنظیمات ادد اور ریموو رو کالوم رو کلیک کنید بعد از اونجا حذفشون کنید

این سه تا ستون رو به صورت ویزادر به گریدویوتون اضافه کریدن بخاطر همین

ربطی به تنظیماتی که شما غیرفعالش کردین نداره باید از همون روشی که عرض کردم پاکشون کنید

اینم کد فرم مورد نظر

ضمنا این کد در بانک جستجو انجام میده و از زمانی که برای جستجو دکمه گذاشتم مشکل حل شد و ائن ستون های اضافه ایجاد نشده است.

ولی زمانی که از کد زیر استفاده میکردم اون ستون ها ایجاد میشد... 

private void TextBox1TextChanged(object sender, EventArgs e)

{

var serchNameFamily = anbarPnuDataSet1.AddHamkarTab.Where(c => c.NameFamily.Contains(textBox1.Text));
            dataGridView1.DataSource = serchNameFamily.ToList();
            dataGridView1.Columns["NameFamily"].HeaderText = "نام همکار ";
            dataGridView1.Columns["KodMeli"].HeaderText = "کد ملی";
            dataGridView1.Columns["Tell"].HeaderText = "شماره تلفن ";
            dataGridView1.Columns["Maso"].HeaderText = "مسئولیت ";
            dataGridView1.Columns["Tozi"].HeaderText = "توضیحات";
            dataGridView1.Columns["KodMeli"].Visible=false;
            dataGridView1.Columns["Maso"].Visible=false;
            dataGridView1.Columns["Tozi"].Visible = false; 

}

توسط (276 امتیاز) 14 37

پیشنهاد میدم ستونهایی رو که نیاز دارید رو واکشی کنید، جزئیات خیلی مهمه، اگر ستونهایی رو که نیاز ندارید رو واکشی کنید بار اضافی رو سیستم خواهد بود و همچنین از نظر زمانی کدها دیرتر اجرا میشن و حجم حافظه بیشتری نیاز است(دیتا تیبل در حافظه اصلی قرار داره). توجه داشته باشید که کامپیوترهایی که از برنامه شما استفاده خواهند کرد ممکنه حافظه و قدرت پردازش کمی داشته باشن. با استفاده از linq هم  میشه ستونهایی رو که نیاز است رو واکشی کرد. این لینک رو یه نگاهی بندازید شاید تونست براتون مفید باشه.

به جای این نوع کد نویسی 

string query = "select * from AddHamkarTab where NameFamily like '%" + textBox1.Text + "%'";

پیشنهاد میدم از روش پارامتریک استفاده کنید، امنیت بیشتری داره. مثل روشی که در رویداد button2_Click استفاده کردید.

واکشی ستونها

SELECT column, column,... from table_name

به جای column نام سونهای جدول و به جای table_name نام جدول رو قرار بدید، میتونید بعد از نام جدول از عبارت شرطی هم استفاده کنید. 

امیدوارم درست متوجه شده باشم.

ویرایش شده توسط
توسط (2,595 امتیاز) 5 15 90
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,924 کاربر

دسته بندی ها

...