+1 امتیاز

با سلام 

من در مورد کلاسهای partial سوال دارم در مطلب زیر یکی از آن آموزشهایی است که از یکی از سایتها دانلود کردم ولی مفهوم فایل مشخص نیست.

مفهموم partial class چیست ؟

این مفهموم از زمان وارد شدن .net 2  به بعد مطرح شد به این ترتیب که شما در یک فضای نام یکسان  namespace   می توانید اطلاعات کلاستتون را در دو یا بیشتر از دو فایل جداگانه قرار دهید . مشروط بر اینکه فضای نام namespaceهمه فایلها  یکسان باشد . به مثال زیر دقت کنید . کلاسی داریم به نام myclass  که می خواهیم آن را در 2 فایل تقسیم کنیم فایل اول به نام someclass و فایل دوم به نام moreclass   است .

خوب همانطور که گفتم باید حتما فضای نام namespace  هر دو فایل یکسان باشد حالا محتویات هر دو فایل را در زیر می آوریم

فایل someclass                                                                                                                                                                                  

Namespace space1{

public partial class myClass
{
public int P1 { get; set; }
}

}

فایل moreclass

Namespace space1{

public partial class myClass
{
public int P2 { get; set; }

public void ala()

{

//دستورات متد

}

}

}

من مفهوم فایل رو متوجه نشدم چون نه دو تا name space یکجا تولید میشه نه دو تال کلاس یکنام من آخرش متوجه این فایلهای جدا گانه رو متوجه نشدم 

در زیر هم دو نمونه از کدها که سعی دارهذ کلاسهای جداگانه partial  رو آموزش بده اما بازهم مفهوم فیالهای جداگانه و پیاده سازی آنها رو به خوبی توضیح نداده.

بسته شده

1 پاسخ

+2 امتیاز

بهترین پاسخ

سلام

منظورش اینه که از solution یک فایلی مثل کلاس add کنید(فایل => classname.cs). تو این ویدئوی کوتاه نشون داده شده.

البته نیازی نیست که حتما فایل ایجاد کنید از فایلی که در حال حاضر وجود داره هم میتونید استفاده کنید.

حتی در برنامه ویدوز فرم در هر فایلی که بشه کد نویسی انجام داد و فضای نام یکسانی داشتن میتونید یک کلاس رو به چند بخش تقسیم کنید این نکته رو هم در نظر داشته باشید که "نام فایلهای فیزیکی یکسان نیستن" اما نام کلاس و فضای نام باید یکسان باشند.
توسط (2,595 امتیاز) 5 15 90
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,924 کاربر

دسته بندی ها

...