+1 امتیاز
با سلام من با دابل کلیک روی دیتا گرید ویو اطلاعات سلول ها را در تکس باکس ها میریزم

حالا میخوام یک نوشته مثل(دوست علی) که در یک سلول دیتاگریدویو هست با دابل کلیک جدا بشه و دوست در یک تکس باکس و علی در تکس دیگر قرار بگیره

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

1 پاسخ

+4 امتیاز

سلام

شما باید الگوریتم کارتون رو توضیح بدید.خب اگر تو هر سلول اولش دوست باشه و در انتها علی ،حسن و... باشه یا اینکه کتاب فلان باشه فرق میکنه ولی من براتون یه کد کلی مینوسیم به این صورت که الگو در هر سلول به این صورت باشه که دو تا کلمه داخلش باشه که با یک فاصله از هم جدا شدن

اول اینکه باید شما در رویداد CellContentDoubleClick دیتاگرید ویو کدتون رو بنویسید که با دابل کلیک کردن روی سلول مورد نظر این کار انجام بشه

private void dataGridView1_CellContentDoubleClick(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
        {
            string[] s= dataGridView1.CurrentCell.Value.ToString().Split(' ');
            textBox1.Text = s[0];
            textBox2.Text = s[1];
        }

تو این کد من ابتدا محتویات سلول فعلی دیتاگرید ویو رو با استفاده از متد Split و بر این مبنا که کلمات رو بر اساس space یا ' ' جدا کنه و توی یک و هر کدوم رو توی ی خونه آرایه بریزه که تو اینجا چون ما دو قسمت داریم پس در خانه های 0و1 آرایه قرار میگیره

بعد از اجرای این خط کد داخل خانه 0 ، دوست و داخل خانه ی 1 ، علی قرار میگیره که به ترتیب داخل تکست باکس ها 0و1 قرار میدیم

سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,919 کاربر

دسته بندی ها

...