+1 امتیاز

سلام دوستان

خسته نباشید ..

من تازه وارد دنیای سی شارپ شدم و به مشکلات زیادی برخوردم ممنون میشم اگه کمکم کنید .

امروز میخواستم توی Form برنامه ای بنویسم که دارای یک کلید و دو تکست باکس هست ...

توی تکست باکس اول عدد مورد نظرمون رو وارد میکنیم و با زدن کلید معکوس اون عدد رو باید نشون بده ...

در ضمن این برنامه ای که نوشتم اول توی کنسول نوشتم که درست کار کرد ولی توی form  هرکاری میکنم توی تکست باکس دومی جوابی نوشته نمیشه

اینم سورس برنامم

private void button3_Click(object sender, EventArgs e)
        {
          int p = 0;

int txbox1,txbox2;
            txbox2 = int.Parse(textBox2.Text);
           txbox1 = int.Parse(textBox1.Text);
            while (txbox1 != 0)
            {
               p= p * 10 + (txbox1 % 10);
               txbox1 = txbox1 / 10;

}
            txbox2 = int.Parse(textBox2.Text);
            txbox2 = p;

}

اگه میدونید بهم بگید

ممنون...

2 پاسخ

+2 امتیاز
سلام

شما چیزی رو نگفتین که توی تکست باکس 2 نشون بده

اگه تازه شروع کردی سعی کن محاسبات راحت رو اول انجام بدی بعد

این کد نویسیتون هم عرض کردم وردوی گرفته ولی خروجی نخواسته یا خروجی نخواستین از برنامه

شما فرمول محاسبه رو بگید من براتون توضیح بدم باید چیکار کنید از کدتون زیاد نمیشه فهمید دقیقا میخواین چیکار کنید
+2 امتیاز

سلام

برای این کار اول باید دو عدد TextBox و یک Button را وارد فرم کنید که این کار رو انجام داده بودید

خب! ، مدل برنامه نویسی در کنسول کمی با ویندوز فرم متفاوت هست ( خیلی نه ولی باید لم اون رو درک کنید)

ما میخوایم زمانی که روی دکمه کلیک شد معکوس عددی که در textBox1 هست داخل textBox2 قرار داده بشه

پس باید در داخل رویداد کلیک دکمه کد های زیر رو بنویسیم که در انتها توضیحشون رو هم میذارم

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            int txt1 =int.Parse(textBox1.Text);
            while(txt1!=0)
            {
                textBox2.Text += (txt1 % 10);
                txt1 = txt1 / 10;
            }
        }

تو اینجا من اول یک متغیر عدد صحیح تعریف کردم و محتویات textBox1 رو به عدد صحیح تبدیل کرده و داخل آن میریزم

بعد در یک حلقه باید عدد رو تجزیه کنیم

الگوریتم تجزیه ارقام یک عدد به این صورت است آن عدد را بر 10 تقسیم میکنیم و باقیمانده آن میشود اولین رقم سمت راست آن عدد که در قسمت زیر این عمل را انجام دادم

txt1 % 10

که به این عملگر یعنی % ،mod میگویند .خب حالا که رقم آخر رو داریم و میخوایم عدد رو برعکس یا به اصطلاح مقلوب کنیم خب از این رقمی که به دست آوردیم استفاده میکنیم و به محتویات textBox2 اون رو اضافه میکنیم یعنی:

textBox2.Text += txt1 % 10

بعد حالا برای اینکه رقم آخر رو از عددمون حذف کنیم باید خارج قسمت رو به عنوان عدد در نظر بگیریم که تو خط بعدی این کارو انجام میدیم

txt1 = txt1 / 10;

حالا اگر عدد صفر شده بود الگوریتم تمام شده و عدد ما مقلوب شده

یک بار این کار رو روی کاغذ انجام بدید تا متوجه بشید

نکته ای که وجود داره تقسیم یک عدد کوچک بر یک عدد بزرگ تر در اعداد صحیح صفر میشود مثلا تقسیم 3 بر 4 یا 5 بر 10 یا ... صفر میشود

در نهایت پیشنهاد میکنم برای اینکه سی شارپ رو خیلی خوب و اصولی یادبگیرید بسته سی شارپ سایت رو خریداری کنید از آدرس زیر

http://www.w3-farsi.com/downloads/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A6%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE-2015/

سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,919 کاربر

دسته بندی ها

...