+3 امتیاز
دوستان خوبم سلام .

من توی فیلتر اطلاعات بر اساس یک گروه مشخص مشکل سرعت دارم . یعنی با هربار خواندن اطلاعات بیش از هزارتا رکورد باید چند ثانیه مکث کرد که باعث هنگ نرم افزار میشه ، از sqlexpress 2012 استفاده میکنم ، راه حلی برای این موضوع دارید ؟؟؟

1 پاسخ

+2 امتیاز
سلام ، نکاتی در پرسشتون هست که بنده اونارو توضیح می دم :

1 - سعی کنید همه ی این 10 هزار رکورد رو داخل Datagridview بارگزاری نکنید . کاربر چه نیازی به این همه رکورد داره . می تونید قابلیت Pagingرو پیاده سازی کنید که روش بهتری هست و کاربر به خواست خودش می تونه رکورد های بیشتری رو درخواست بده .

2 - اگر روش بالا رو پیاده سازی کنید برنامه هنگ نمی کنه . ولی اگر دوست ندارید و یا نمی خواین می تونید عملیات اجرای دستور روی بانک اطلاعاتی و load کردن رکورد ها داخل Datagridview رو داخل یک Thread انجام بدین و نتیجه رو در Datagridview نمایش بدین در این صورت Thread اصلی برنامه هم Freeze نیشه و برنامه کار می کنه . برای پیاده سازی این روش هم میتونید از ADI ( Asynchronous Delegate Invocation) یا TPL  ( Task Parallel Library(  یا نخ های حوضچه ای ( Pooled Thread ) و... استفاده کنید البته TPL مربوط به نسخه های جدید .net هستش ( 4 به بالا ) ولی اون روش های قبلی قدیمیتر هستند و اگر نسخه .net شما پایین هستش می تونید از همونا استفاده کنید .
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,924 کاربر

دسته بندی ها

...