0 امتیاز

سلام

دوستان من در حال نوشتن این بازی هستم و تا یه قسمت هایی هم رفتم جلو اما یه مشکلی وجود داره
که من واقعآ نمیدونم نحوه کار این بازی به چه صورت هستش یعنی مثلآ توپ که میخوره به تخته باید به دیواره سمت چپ بخوره یا راست یا اینکه شاید به
سقف باید برخورد کنه؟ کلآ منظورم این هستش نحوه کار به چه صورت هستش و زمانی که توپ به تخته برخورد میکنه توپ باید به چه جهت هایی حرکت کنه؟

اینم لینکه بازی برای یادآوری:

http://game.19b.ir/post/550/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D9%BE-%D9%88-%D8%AA%D8%AE%D8%AA%D9%87-breakout/

مشکل من در نحوه نوشتن این بازی هستش, ایده ای که خودم دارم این هستش که با if و else if های متعدد بتونم بازی رو قانونمند کنم 

مثلآ اینطوری:

اگر توپ به دیوار سمت چپ خورد حالا باید به دیوار بالا بخوره بعد باید به سمت راست بخوره بعدش باید به خوده تخته بخوره (حالا این برای حرکت توپ از چپ به راست بود,که راست به چپ هم باید از دستورات شرطی استفاده بشه) و البته حالت دیگه ای هم هست  مثلآ توپ به سمت چپ بخوره و به دیوار بالا بخوره و به سمت راست برخورد نکنه و به تخته بخوره و.... همونطور که میبینید حالت های زیاد و پیچیده ای وجود داره که درست نیست از if و else if های متعدد استفاده بشه کلآ منطقی نیستش.

همیشه باید یه راهه ساده تر هم باید باشه.؟

لطفآ دوستان سورس نذارید چون نحوه نوشتن رو بلدم قانون این بازی رو بلد نیستم

با تشکر

3 پاسخ

0 امتیاز

"مشکل من در نحوه نوشتن این بازی هستش, ایده ای که خودم دارم این هستش که با if و else if های متعدد بتونم بازی رو قانونمند کنم "

"لطفآ دوستان سورس نذارید چون نحوه نوشتن رو بلدم قانون این بازی رو بلد نیستم"

بالاخره مشکلتون چیه ؟

بهترین راه اینه که اسم بازی رو پیدا کنید ، حتما نمونه کدهایی برای اون وجود داره و از اونها کمک بگیرید

Good Luck

دوست عزیز مشکل رو به این واضحی توضیح دادم گفتم که نوشتن این بازی با ایده ای که دارم منطقی نیست.

من فقط دنبال یه روش صحیح برای قانونمند کردن بازی هستم سورس نیمخوام.

در ضمن اسم بازی و لینکش رو هم گذاشته بودم دقت کنید

مرسی
توسط (101 امتیاز) 1 3
0 امتیاز

خود مایکروسافت از if و else استفاده کرده

پس قطعاً  روش بهتری وجود نداره

قانونش رو هم باید با توجه به کدهای لینک بالا استخراج کنی

بهترین روش اینه که کد رو پرینت بگیری و قسمت قسمتش کنی و توضیحات فارسی برای هر قسمت بنویسی تا همه چیز دستتون بیاد

0 امتیاز
به نظر من براي هر ناحيه يک عدد تعريف کن و بعد از switch case استفاده کن که با if و else هاي زياد گيج نشي ولي تنها راهش همين if يا switch هست
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,926 کاربر

دسته بندی ها

...