0 امتیاز

سلام

من یک مورد مشکل دارم که مدت هاست هر جا مطرح می کنم به جوابی نمیرسم کسی جوابم نمی دهد

من دوتا جدول دارم:

جدول اول-->کتاب

جدول دوم مشتری:

جدول سوم جدول واسط:

خوب این تا اینجا.

من حتی از Diagram تنظیم کردام

تصویر:

-----

من می خواهم طبق عکس زیر اطلاعات وارد دیتابیس کنم

من یاد گرفتم که از جدول سوم یا واسط استفاده کنم اما نمی دانم این کارم درسته یانه ؟

من عملی تا حالا انجام ندادم این اولین بارم

اگر دوستان من راهنمایی کنند یک دنیا ممنون می شوم اخه این قسمت مدت هاست من درگیر خود کرده

تشکر می کنم

بسته شده

1 پاسخ

+2 امتیاز

بهترین پاسخ
سلام بله از لحاظ منطقی کار درستی انجام دادین . البته بسته به نوع کسب و کار و نیاز برنامتون داره . اما از لحاظ کلی و منطقی کار صحیحی هست . ببینید هر نفر می تونه چند کتاب نوشته باشه و هر کدام هم می تونه متعلق به چند نفر باشه . پس ارتباط میشه چند به چند و باید از یک جدول واسط استفاده کرد .

برای ثبت اطلاعات در جدول : از لحاظ کلی شما باید Id شخص و Id کتاب رو در جدول واسط و میانی ثبت کنید . خوب باید به طریقی این Id رو بدست بیارید . روشی که وجود داره اینه که شما باید لیست کتاب ها و اشخاص رو نمایش بدین و زمانی که کاربر اونو انتخاب کرد Id متناظر رو بدست بیارید و در پایگاه داده ثبت کنید . معمولا برای اینکار از کنترل ComboBox استفاده می کنند . یعنی 2 کامبوباکس روی فرم قرار بدین یکی برای لیست اشخاص و یکی برای لیست کتاب ها و اطلاعات جداول رو در هر یک قرار بدین .

برای لیست اشخاص : ستون name میشه حالت نمایش و ستون Id میشه Value

برای لیست کتاب : ستون book برای نمایش و ستون Id مقدار

و به راحتی می تونید مقدار هر شخص یا کتاب رو بدست بیارید .
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,924 کاربر

دسته بندی ها

...