+1 امتیاز
سلام

میخوام یه برنامه چت بنویسم نیاز به کمک دارم

خب شرح کلی کار:

یک برنامه نوشتم که باید بر روی 2 سیستم مختلف نصب بشه(سیستم ها با هم شبکه شده اند) بانک آن هم اس کیو ال است که می شود از این بانک در شبکه استفاده کرد .خب سوال اینجاست که

1-چطور بفهمم رکورد جدیدی به بانک اضافه شده است؟(مثلا باز زدن یک دکمه متوجه بشم رکورد جدیدی به جدول اضافه شده است)

2- کاری که در سوال اول میخواهد انجام شود اتوماتیک انجام شود(همانند چت که وقتی یه کاربر1 به کاربر2 دیگر پیام میدهد کاربر2 بدون نیاز به کاری پیام را مشاهده می کند.)
بسته شده

1 پاسخ

+1 امتیاز

بهترین پاسخ

خب برای اینکه شما بفهمید رکورد جدیدی به جداولتون اضاف شده روش های زیادی هست . از جمله : شماردن تعداد ردیف ها و ... .

روشی که من به شما پیشنهاد میکنم استفاده از یک متغیر واسط هست یعنی یک متغیر مثلا از نوع عددی با مقدار پیش فرض 0 درست کنید و هرگاه کاربر برروی ارسال پیام کلیک کرد مقدار اون متغیر 1 بشه و به این صورت میتونید با چک کردن مدام مقدار متغیر بفهمید وقتی که این متغیر 1 بود یعنی که یک رکوردی اضافه شده و اون رو نمایش بدین . عمل چک کردن متغیر و نمایش رو میتونید با استفاده از Thread یا backgroundworker انجام بدین .

کار این دو اینه که بدون اینکه نرم افزار شما هنگ کنه ، در پس ضمینه کار یا کارهایی رو که میخاید انجام میدن مثل تایمر با این تفاوت که در پس ضمینه کار میکنه و نرم افزار هنگ نمیکنه .

شیوه استفاده از backgroundworker رو من در این لینک توضیح داده ام .

خواهش میکنم .

SELECT TOP 1 * FROM Customers ORDER BY ID  DESC;

توسط (1,666 امتیاز) 8 21 78
ممنون
توسط (209 امتیاز) 1
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,924 کاربر

دسته بندی ها

...