+2 امتیاز

فرم لاگین صفحه ای جدا نشدنی از نرم افزارها می باشد و در واقع امنیت اطلاعات وابسته به آن است. ممنون می شوم از دوستان که از صفر تا صد این مطلب را آموزش دهند

با تشکر

2 پاسخ

+1 امتیاز

اگه تونستم ایشالا آموزشی در این باره خواهم گذاشت و از دوستان خوبم هم خواهش میکنم در حد امکان نکات امنیتی که در این خصوص وجود داره رو در این پست برای رسیدن این دوستمون به پاسخش قرار بدن .

به طور کلی خدمتتون عرض کنم که در ساخت فرم لاگین کارهای امنیتی زیادی میشه انجام داد که بسته به میزان حساسیت کار و قدرت برنامه نویس میتونه متفاوت باشه ولی به هر حال توجه به چند نکته خالی از لطف نیست .

- نگهداری از کلمه عبوری که کاربر انتخاب میکنه امر بسیار مهمیه که برای این کار میتونید از روشهای متفاوتی از جمله هش نگاری اعداد ( بسیار مهم ) ، تعیین سطح انتخاب کارکترها برای انتخاب کلمه عبور توسط کاربر ، تایید چند مرحله ای و ... استفاده کنید .

- انتخاب نوع دیتابیسی که اطلاعات کاربر در اون ذخیره میشه هم میتونه خیلی مهم باشه چون اگه امنیت این دیتابیس به درستی حفظ نشه میشه با کمی دستکاری در اطلاعات دیتابیس به راحتی به بخشهای مختلف برنامه دست پیدا کرد .

- استفاده از قفل های سخت افزاری هم میتونه بهتون کمک کنه .

میتونید آموزش هایی که در این سایت تحت عنوان طراحی فرم لاگین و سطح دسترسی هست رو از این لینک ببینید .

این لینک هم میتونه کمکتون کنه

پیشنهاد میکنم از یوزر کنترل ها و متغیر هایی که در Settings برنامه استفاده میشه هم کمک بگیرید .

سلام

نرم افزاری که نوشتم قراره تحت شبکه کار کنه و افراد مختلط از سیستماشون کانکت بشن

آیا مراحل آموزشی زیر برای نرم افزار تحت شبکه و چند یوزر قابل استفاده است ؟

میتونید آموزش هایی که در این سایت تحت عنوان طراحی فرم لاگین و سطح دسترسی هست رو از این لینک ببینید

توسط (133 امتیاز) 1 3 12
در پاسخ به شما باید بگم که بله دوست من .

اصل مدیریت کاربران به این شکل هستش که اطلاعات کاربران و سطوح دسترسی اونها در داخل یک بانک اطلاعاتی مثل SQL دخیره میشه و برای لاگین کردن هر کاربر نرم افزار اطلاعات یوزر و ادمین وارد شده توسط کاربر رو با اطلاعات موجود در دیتابیس چک میکنه و عملیات ورود و دسترسی انجام میشه .

خب قاعدتا در نرم افزار های تحت شبکه  از یک سرور مرکزی و یک بانک اطلاعاتی استفاده میشه و سایر کاربران تحت شبکه به اون دسترسی دارند . واضحه که اطلاعات کاربری و سطوح دسترسی افراد نیز از این امر ( SQL تحت شبکه ) مستثنا نیست
توسط (1,666 امتیاز) 8 21 78
0 امتیاز

سلام

تو این مطلب یه فرم لاگین با تعیین سطح دسترسی و رمزنگاری پسورد و همچنین رمزگذاری روی دیتابیس میزام

فرم لاگین برای اولین اجرا با ایجاد کاربری جدید در فرم ساخته میشه و پس از ساخته شدن یوزر جدید دیگه لینک ساختن یوزر نمایش داده نمیه

این امکان ایجاد یعنی ایجاد یوزر با استفاده از  تیبل بولین  ساخته میشه به اینطورت که چک میکنه ببینه اگه یوزر ساخته شده لینک ساخت یوزر برای اولین دفعه رو مخفی میکنه

خود فرم لاگین نیز با استفاده از کمبو باکس که میشد به متدهای دیگه هم باهاش کار کرد ورود مدیر و کاربر رو اعتبار سنجی میکنه و به صفحه مربوطه هدایت میشه

پسورهای ساخته شده با استفاده از رمزنگاری استانداردAES و کلیدهای ترکیبی امنیت بالایی رو برای کاربر داره بطوری که اگه متد رمز نگاری بصورت dll ساخته بشه امکان هش پسورد بطور قابل ملاحضه ای پایین میاد من با سایتهای انلاین کرک پسورد و همچنین نرم افزارهای کرک پسورد این رمز ساده 4 رقمی رو تست کردم که نتیجه منفی بود

امکان تغییر پسورد ادمین رو نیز قرار دادم البته روی گرافیک چندان کار نکردم این مورد رو نیز چهت تست گذاشتم

http://www.w3-farsi.com/forum/?qa=blob&qa_blobid=1692105379396261283

سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,921 کاربر

دسته بندی ها

...