+1 امتیاز
سلام و وقتتون بخیر

توی  datagridview  یک رکورد رو انتخاب میکنم و بعد اطلاعات رکورد توی یک فرم دیگه نمایش داده میشه و هر textbox ی رو که بخوام اطلاعاتش رو تغییر میدم و بعد توی datagridview فقط همون رکورد تغییر کرده ( تا اینجای کار برای تغییرات روی یک رکورد درسته)

اما مثلا توی datagridview یک شرکت دارم که 10 بار با محصولات مختلف وجود داره و مثلا می خوام شماره تلفن شرکت رو تغییر بدم و یک بار این کار رو انجام بدم و برای تمام رکوردها تغییر بکنه نه فقط برای رکورد انتخاب شده

برای این کار باید چکار کنم؟

ممنون
بسته شده

2 پاسخ

+1 امتیاز

بهترین پاسخ
سلام ، طراحی پایگاه دادتون به چه شکلی هستش ؟ اگر اشتباه نکنم شما شماره تلفن رو در داخل جدولی قرار دادین که محصولات داخلش هست. داخل این سناریو به نظرم بهتر هست که اطلاعات شرکت در یک جدول و اطلاعات محصولات در یک جدول دیگه قرار بگیره . حالا اگر خواستید اطلاعات شرکت رو تغییر بدین ، اطلاعات جدول شرکت رو تغییر می دین و چون که جدول محصولات با جدول شرکت ارتباط داره نیازی به تغییر جدول محصولات نیست . در حالت کلی باید اطلاعات شرکت و محصولات جدا جدا و در دو جدول متفاوت ذخیره بشه .
–1 امتیاز
خوب چه نیازی هست که شما تو نمایش 10 بار شماره تلفن رو نمایش بدی . تو Select  که انجام میدید شماره تلفن رو نیارید و فقط اطلاعات حیاتی رو نمایش بدین چون شماره تلفن در مواقع خاص استفاده میشه
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,919 کاربر

دسته بندی ها

...