0 امتیاز

سلام

من می خوام در دیتا گرید تنها با کلیک بر روی سلول خاص مثل سلول "Edit" همانند تصویر زیر عملیات حذف در این سطر انجام بشه اما مشکل من اینه که در رویداد CellContentClick دیتا گرید دستور ویرایش را می نویسم عمل ویرایش انجام میشه با این تفاوت که من روی هر سلول دیگه هم کلیک می کنم دستور ویرایش اجرا میشه در واقع منظورم اینه که تنها وقتی روی سلول آخری کلیک گردم دستور ویرایش اجرا بشه اگر در سایر سلول ها کلیک شد عملی صورت نگیرد

بسته شده
سلام

کد معمولی بوده و کد رو پاک کردم عملکردش همانند عملکرد گرفتن ای دی از یک ردیف از گرید بوده و عمل حذف رو انجام می داد.

ولی منظورم این بود که تنها با کلیک روی یک سلول خاص مثلاٌ عمل حذف یا ویرایش انجام بشه اگه میشه کدشو برام بزارید.
توسط (152 امتیاز) 3 15
البته من از کامپوننت تلریک استفاده می کنم و فاقد رویدار cellcontentclick است چکار باید بکنم؟
توسط (152 امتیاز) 3 15

1 پاسخ

+1 امتیاز

بهترین پاسخ

سلام ، خوب دوست عزیز این که کاری نداره . داخل همین رویداد با استفاده از یک شرط بررسی کن . در پارامتر دوم اداره گر این رویداد می تونید اندیس ستون فعلی رو با استفاده از خاصیت ColumnIndex به دست بیارید ، مقدار این خاصیت رو با مقدار اندیس ستون مورد نظر مقایسه کنید : 

if (this.dgv.Columns["EditColumn"].Index == e.ColumnIndex)
{
	//Dot something
}

سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,919 کاربر

دسته بندی ها

...