+3 امتیاز
سلام به اساتید عزیز ، خداقوت
دارم یک پروژه انجام میدم کارش مدیریت پرسنل و مدارس یک شهرستان هست
کارهایی از قبیل ثبت ، ویرایش ، جستجو بین مدارس و همچنین پرسنل رو با دیتابیس اکسس انجام میده
تقریبا میشه گفت مشکلی توی کدنویس مراحلش ندارم
فقط :
میخوام یک قسمت توی تنظیمات پروژه ام بگذارم که بشه سال جاری پروژه رو اونجا انتخاب کرد و با توجه به انتخابی که اونجا انجام میشه روی کل پروژه تاثیرش رو بگذاره یعنی وقتی میخوام برم توی ثبت ، ویرایش یا جستجو بر اساس سالی که توی تنظیمات ست شده کارها انجام بگیره ...

چون مبتدی هست هرچی فکر می کنم یا جستجو می کنم راه حلی به ذهنم نمیرسه // اگر توضیحاتم ناقص بود بفرمائید تا بیشتر توضیح بدم
لطفا راهنمایی بفرمائید چه متدی رو باید پیش بگیرم ... ممنون و سپاسگذارم
بسته شده
سلام مجدد
خودم یه خورده ور رفتم و سرچ کردم یه راهی به ذهنم رسید لطفا اساتید عزیز راهنمایی کنند
من بیام توی قسمت تنظیمات پروژه ام که بصورت یک فرم برای کاربر در نظر گرفتم یک combobox قرار بدم که چند تا ایتم داشته باشه منظورم همون سال های مورد نظر بعد به فرض اگر کاربر یکی رو انتخاب کرد و دکمه ذخیره رو زد ایتم انتخاب شده یک جایی ذخیره بشه و بعد برای فراخوانی بانک اکسس یک if در نظر بگیرم که همون مقدار ذخیره شده رو شرط قرار بده که هر کدوم بود بر اساس اون جدول یا فایل اکسس مورد نظر رو فراخوانی کنه

البته همه ی اینها در حد حدس و گمان هست ولی روش اجرایی اش رو نمیدونم مثلا اینکه ایتم انتخابی از کمبوباکس کجا و چطور ذخیره بشه ...ممنون میشم کمک کنید
توسط (190 امتیاز) 11 22

1 پاسخ

+3 امتیاز

بهترین پاسخ
دوست عزیز سلام شما میتونید برای ذخیره آیتم انتخاب شده از بخش propertis برنامه کمک بگیرید . توضیحاتش رو در پاسخ به یکی از دوستان در لینک زیر داده ام

http://www.w3-farsi.com/forum/index.php/5303/%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87
سلام و ممنون از پاسخ گویی تان

پس اینطور که متوجه شدم برم توی قسمتی که گفتید و اونجا یک متغییر تعریف کنم و متغیر رو به همون cmobobox که میخوام سال بوسیله اون تنظیم بشه نسبت بدم از اون به بعد با تغییر کمبوباکس مقدارش در متغیر مورد نظر ذخیره میشه درسته ...

تا اینجا کار رو متوجه شدم البته اگر درست گفته باشم...

بعدش برای فراخوانی جداول یا بانک اطلاعاتی شرطی قرار بدم که مقدارش با همون متغیر چک بشه ؟؟؟؟

ممنون میشم اگر جایی رو اشتباه گفتم راهنمایی کنید.

سپاسگزارم
توسط (190 امتیاز) 11 22
اکی درست فرمودین
توسط (1,666 امتیاز) 8 21 78
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,919 کاربر

دسته بندی ها

...