0 امتیاز
سلام دوستان وقت بخیر

من توی فرمم4تا TextBox با عنوان های تعداد - قیمت - تخفیف - جمع کل

حالا 4  تا سوال دارم:

1- میخوام تکست باکس ها رو باهم ضرب کنم چه جوری ؟

2- عملیات در صد گیری هم داره که باید تخفیف بدم به مشتری چه جوری باید انجام بدم؟

3- کلیه تکست باکس های عددی دارای فرمت جدا کننده سه رقم سه رقم هستش چه جوری کد بزنم تا فرمتش رو قبول کنه و در تکست باکس جمع کل همون سه رقم سه رقم نشون بد؟

4- در ضمن کلیه محاسبات به صورت اتوماتیک انجام بشه مثلا تعداد و قیمت و تخفیف رو بزنم وقتی رفتم روی تکست باکس جمع کل هزینه رو اتوماتیک نشون بده؟

تشکر می کنم اگر دوستان با نوشتن کد بنده رو راهنمایی کنن .

در ضمن بانک اطلاعاتی که به کار بردم اکسس هستش

با تشکر

1 پاسخ

+1 امتیاز

نحوه انجام عملیات ریاضی به چندین روش انجام میشه متداولترین روش اینه

int a = Int32.Parse(textBox1.Text);
int   b = Int32.Parse(textBox2.Text);

textBox3.Text = Convert.ToString((Convert.ToInt32(textBox1.Text)+ Convert.ToInt32(textBox2.Text)));

برای این کار هم روشهای ابداعی مختلفی هست اما یه روش ساده

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
    double x1 = int.Parse(textBox1.Text);
    double x2 = int.Parse(textBox2.Text);
    double x3 = (x2 / x1) * 100;
    textBox3.Text = x3.ToString();///عدد اول و دوم رو در تکست باکس اول و دوم قرار بده

}

برای مورد سوم و جداد کردن اعداد مانند نوشتن ارقام پولی این کد رو در رویداد text change وارد کنید

if (textBox1.Text != string.Empty)
{
    textBox1.Text = string.Format("{0:N0}", double.Parse(textBox1.Text.Replace(",", "")));
    textBox1.Select(textBox1.TextLength, 0);
}

همچنین توی این لینک پاسخ ردف سوم نیز هست
http://www.w3-farsi.com/forum/index.php/1987/%D8%AC%D8%AF%D8%A7%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%B3%D9%87-%D8%B1%D9%82%D9%85-%D8%B3%D9%87-%D8%B1%D9%82%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF

و اما مورد اخر باید این مورد رو بسته به کارت انجام بدی میتویی از یه تایمر استفاده کنی تایمر رو توی لود فرم بزاری ای اینکه
تایمر رو توی تکست چنج استارت کنی یعنی وقتی عددی وارد تکست باکس شد تایمر استارت کنهیا اینکه بخوایی
سرعت برنامت بالا بره تمام علیات رو داخل یه باتن بزاری در پایان وقتی تکست باکس ها پر شد باتن برای کاربر قابل
رویت بشه و با زدن اون عملیات انجام بشه

بانک اطلاعاتی اکسس برای پروژه های تک کاربره عالی هست قابل رمز گذاری بدون کد نویسی --البته یه نیم خطی لازمه

سبک
بدون اینکه مانند سایر بانکها نیاز به نصب ماژول اصلی باشه با صب دیتا انجین اکسس حتی اگه افیس هم رو سیستم مقصد نصب نباشه بازم مشکلی نیست

سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,921 کاربر

دسته بندی ها

...