0 امتیاز

سلام دوستان

در درس هايي كه در سايت نوشته شده چندين روش براي ارتباط با ديتابيس و دسترسي به داده ها و جداول و تغيير داده ها بيان شده. با توجه به اين مطالب من متوجه شده كه استفاده از LinQ to SQL راحت ترين روش ميتونه باشه. يكي از دلايل هم اينه كه ديگه مشكل ConctionString را نداره. (منظورم اينه كه برنامه راحت تر ميشه) 

در درس "ويرايش بانك اطلاعاتي با استفاده از LinQ to SQL" برنامه اي نوشته شده كه يك خط برنامه را متوجه نشدم.

private IEnumerable<Person> persons;

لطفا راهنمايي كنيد اگر اشتباه متوجه شدم.

1 پاسخ

+1 امتیاز

سلام 

شما از نوعی اینترفیس استفاده کرده که میشه کوئری ها رو روی اون پیاده کرد   و همچین استفاده از لیست 

IEnumerable حلقه تکرار هست یعنی با این میتونی متدهای فقط خواندن رو عملیات روش انجام بدی مثلاforeach میتونی روی تیبل حرکت کنی و مقدار رو دریافت کنی و داده کاوی انجام بدی

اما پیشنهادم من اینه نمیدونم نظرم تا چه حد برای شما قابل قبول خواهد بود پروژه هایی که باهاشون کار کردم سعی کردم کلا با کدنویسی کارو جلو برم مثلا در یه پروژه ای از بایندینگ استفاده کردم  در یه مرحله به علت استفاده از بایندیگ مجبور شدم یه کلاس اضافه ایجاد کنم 

بلی برای راحتی میتونی از روشهای ویزاری استفاده کنی مثلا برای نمایش و جستجو با بایندیگ فقط 2 خط کافیه

اما اگه به ساخت برنامه چنین عادت کنیم توی کارهای بزرگ کم میاریم

کدنویسی باعث میشه تسلط به محیط و درک اون تو ذهن جا بیفته

من خیلی جاها پیشتهاد داده ام که در پروژه ها از دیتابیس اکسس استفاده کنیم نمیدونم چرا اکثر پروژه ها که نهایت رکوردشون تا 10هزار نمیرسه از sql استفاده میکنن --میدونید که اگه با دیتابیس sql-oracle-حتی sqlite کار کنی بایستی تو سیستم مقط نرمافزار اون دیتابیس حداقل لایت نصب بشه

اما وقتی با اکسس کار کنی حتی لازم نیست افیس نصب باشه فقط انجین اکسس نصب باشه کافیه

اکسس تا 6 میلیون(2گیگ) رکورد رو براحتی ساپورت میکنه و تا 3 میلیون(1گیگ) داده کاوی با مشکل مواجه نمیشه

ضمن اینکه linq تو نرم افزارهای بزرگ کاربردی نداره

***ضمنا اساتید محترم نظر بدن

بنظرم entity داراری روش کاربردی و سریع تر از linq  هست و ظاهر دیگه ماکروسافت ازش پشتیبانی نمیکنه 

علتش هم میتونه باگ های اتصال به دیتابیس باشه

صحبت بنده هم همینه اگه برنامه ای نوشتی که در ان کلا کدنویسی استاندارد رو انجام دادی و اگر باگی پیدا شد میتونی اون کد رو اصلاح کنی و باگ رو برطرف کنی

سی شارپ به نسبت زبانهای دیگه قدرت بالایی در استفاده از  تکنولوژی های ماکروسافت داره

اگه توی یکی از این تکنولوژیها باگ یا حفره ی پیدا شد باید ورژن جدید منتشر بشه یا استفاده از اون متقضی بشه 

اون موقع اون زمان و هزینه ای که گذاشتی تا اون تکنولوژی رو یاد بگیری دیگه برات پاسخ لازم رو نمیده

بلی اکسس دوتا ایراد عمده داره در پروژه‌های بسیار بزرگ کاربرد نداره منظورم خیلی بزرگ و اینکه تعداد مثلا پنجا کاربر همزمان نمیتونن اطلاعات رو توش ویرایش کنن من پروژه های بسیار تجاری و سازمانی ادارات رو دیدم که از اکسس استفاده کردن اما فرض کنم یه مشتری برای شما پروژه سفارش داده ایا میتونی قانعش کنی که کنار پروژت یه فایل یک گیگی sql رو تو کامپیوتر ش نصب کنه تازه اونم ورژن لایت برای برخی پروژها لازمه خود sqlنصب بشه Sql جای خودشو داره مطمئنا توی شبکه حرف اول رو میزنه اما تو کلاینت اره اکسس عالیه
توسط (7,164 امتیاز) 4 7 141
خيلي ممنون
توسط (245 امتیاز) 1 14
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,919 کاربر

دسته بندی ها

...