0 امتیاز

درود 

سوالی داشتم اونم اینه که چطور باید یک دیتابیس افلاین بسازیم با سرعت بالا ؟

من میخوام چارت قیمت یک سهام (که دارای 5 فیلد اصلی تاریخ، قیمت باز شدن، بالاترین قیمت، پائینترین قیمت، قیمت بسته شدن) رو توی برنامه های سی شارپ استفاده کنم؟

دیتا بیس سرعت رو به شدت پائین میاره و فکر نمیکنم راه صحیح باشه 

چون بیشتر با حلقه ها کار میکنم مثلا چارت اطلاعات باید در یک لوپ فقط ، 1000 بار از روی بانک اطلاعات خونده بشه و چک بشه تازه نمیشه عملیات روش انجام داد

آیا میشه اطلاعاتی که از بانک اکسس میخونیم رو در یک ارایه ذخیره کنیم و بعد عملیات بررسی روش انجام بدیم؟

ممنون

1 پاسخ

0 امتیاز
سلام
درمورد سرعت باید بگم من خودم با sqlite روی یه دیتابیسی با 450 تا رکورد کار میکنم  برای هر بار تقییرات روی همه اونها (روی ستون ها باید تقییراتی اعمال کرد برای هر رکورد) اومدم با 3 یا 4 تا لوپ کار خودم رو درست کردم. زمانش هم به سرعت انجام میشه یعنی جوری نیست  بگیم خوب من برم یه چای بخورم تا این بیاره.
پس عملا میتونید این کار رو بکنید. زمانش هم 1 ثانیه بیشتر نیست.
ولی برای کار شما خوب ببینید  sql server  هر سال داره ابدیت میشه خوب چرا؟
یکی از دلایلش اینکه هر سال داره الگوریتم بهتری جهت پیدا کردن کلید مورد نظرتمون استفاده مینه.
پس طبیعتا اگه من جای شما بودم و با همچین دیتا بیسی کار میکردم میرفتم سراغ اخرین نسخه sql
در مورد اکسس هم باید بگم فر کنم اون بدرتون نمی خوره .

و بله اگر قرار باشه توی یه حلقه عملیاتی مثل حذف و ابدیت و غیره رو انجام بدیم  این مورد زمان بره و باید رفت یه چایی خورد.

خیلی ممنون بابت توضیحات 

اره در این زمینه که چطور باید با اس کی ال کار کرد رو موافقم باهاتون باید همش بررسی بشه 

ولی مشکل من اینه که نمیدونم اصلا این راه درست هست یا نه؟ یا شرکت های سازنده ی نرم افزار ها بویژه نرم افزار های مالی آیا اصلا از بانک اطلاعاتی به این صورت که ما استفاده میکنیم میکنند یا نه ؟ چون ما قراره به اصطلاح دیتا های بازار رو بک تست (Back test ) بگیریم یعنی نوعی داده کاوی ، مثلا ریتم های مشخص زمانی تغییر قیمت رو پیدا کنیم در این صورت ما مثلا نمیتونیم در دیتا بیس به صورت آزاد الگوریتم های خاص اعمال کنیم ( یا هر بار بعد اعمال لازمه به طور کلی دیتا بیس با لوپ بررسی بشه)

اگه بتونیم مثلا دیتا بیس رو به صورت آرایه چند بعدی در یک دیتا تیبل در حافظه رم ذخیره کنیم و بررسی ها و الگوریتم های لازم رو اعمال کنیم خیلی عالی میشه منتهی من هنوز در این زمینه ها هیچ اطلاعاتی ندارم که شدنی هست یا نه .

مثلا در این عکس ما میخوایم تاریخ هایی که سقف و کف تشکیل شده ( فلش قرمز) رو پیدا کنیم 

با فرض اینکه اعمال الگوریتم به اطلاعات درون دیتا بیس ممکن باشه ،اگه قرار باشه واسه هر میله ی روز یک لوپ هزار بار اجرا بشه به قول شما برای کوچکترین عملیات باید بریم یک چای بریزیم برگردیم

توسط (105 امتیاز) 3
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,920 کاربر

دسته بندی ها

...