0 امتیاز
با سلام به دوستان عزیز

من یه برنامه فاکتور دارم که قبل از درج در دیتابیس نیاز دارم که کاربر اطلاعات رو ببینه .

یعنی مثلا من 3 قلم کالا رو انتخاب می کنم و وارد جدول می کنم ، اول کاربر اون رو ببینه و در صورت اشتباه بودن یا حذف یا تغییر بتونه اون رو ویرایش کنه و بعد دکمه برای ثبت اطلاعات داشته باشم که بعد از اون مرحله در دیتابیس درج بشه .

ممنون میشم راهنمایی کنین .

1 پاسخ

+2 امتیاز

سلام

فض کنیم که شما فاکتور ها را در یک دیتاگریدویو دارید. بعد میتونید بعضی از آنها را انتخاب کنید  و به یک دیتاگرید ویو دیگری انتقال دهید. در مرحله تغییرات مورد نظر را انجام میدهید و با یک Buttom میتونید آنها را به یک دیتا بیس منتقل کنید.

برای اینکه فاکتور ها را سطر به سطر از یک دیتاگریدویو به دیتاگریدویو دیگر منتقل کنیم به لینک زیر مراجعه کنید.

http://www.w3-farsi.com/%d8%a7%d9%86%d8%aa%d9%82%d8%a7%d9%84-%db%8c%da%a9-%d8%b3%d8%b7%d8%b1-%d8%a7%d8%b2-%db%8c%da%a9-%d8%af%db%8c%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%a8%d9%87-%d8%af%db%8c%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%db%8c/

من با اکسس کار کردم و اسم دیتابیس را هم Database1.accdb گذاشتم و در فولدر Debug گذاشتمش.

کد زیر مربوط میشه به button1. من کد را امتحان کردم و درست جواب میده

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            dataGridView2.Update();
            dataGridView2.Refresh();
            string StrQuery;

string ConnString = "Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=|DataDirectory|/Database1.accdb;" +
               "Persist Security Info=False";
            using (OleDbConnection conn = new OleDbConnection(ConnString))
            {
                OleDbCommand comm = new OleDbCommand();
                comm.Connection = conn;
                for (int i = 0; i < dataGridView2.Rows.Count-1; i++)
                {
                    conn.Open();
                    StrQuery = "INSERT INTO Table1 (Column1, Column2, Column3) VALUES " +
                        "(@Column1, @Column2, @Column3)";
                    comm.Parameters.Clear();
                    comm.Parameters.AddWithValue("@Column1", dataGridView2.Rows[i].Cells["Column1"].Value.ToString());
                    comm.Parameters.AddWithValue("@Column2", dataGridView2.Rows[i].Cells["Column2"].Value.ToString());
                    comm.Parameters.AddWithValue("@Column3", dataGridView2.Rows[i].Cells["Column3"].Value.ToString());
                    comm.CommandText = StrQuery;
                    comm.ExecuteNonQuery();
                    conn.Close();
                }
            }
        }

سلام

دوست عزیز شاید من خوب توضیح ندادم .

منظور من این بود که من قبل از درج نهایی فاکتور به دیتابیس نیاز دارم که کاربر موارد ارسالی رو توی دیتا گرید ویو و اگر اشتباهی وجود داشت ویرایش کنه و ببینه که چه چیزهایی رو انتخاب کرده برای درج و بعد از مطمئن شدن از آن دکمه ثبت نهایی رو بزنه .
توسط (109 امتیاز) 4
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,919 کاربر

دسته بندی ها

...