0 امتیاز

سلام . من یه پروژه با سی شارپ درست کردم و برای اتصال به دیتا بیس از model   ADO.NET   استفاده کردم الان موقعی که ستاپ رو از برنامه میگیرم و نصب میکنم وارد برنامه میشم مشکلی ندارد وقتی میخواهد با model از دیتابیس استفاده کنه ارور میده

no connection string named 'testEntities3' could be foundin the application config file

ممنون میشم راهنماییم کنید تشکر.

بسته شده

1 پاسخ

0 امتیاز

بهترین پاسخ

سلام

ابتدا فایل کانفیگ app.config رو برس کنید ببینید کانکشن استرینگ مشکلی نداره؟

این دلیلش ران نشدن مدل همراه پروژه هست اونم بخاطر کانکشن

اگه فایل کانفیگ ندارید ایجاد کنید اگه دارید کانکشن استرینگ رو بررسی کنید

کد کانفیگ شما باید شبیه این باشه یعنی متدش اینجوریه

Update-Database -Script -ProjectName '<project name>' -StartupProjectName '<project name>' -ConnectionString 'data source=.;initial catalog=<db name>;integrated security=True;MultipleActiveResultSets=True' -ConnectionProviderName 'System.Data.SqlClient'

تنظیمات کانفیگ اینطوری هست مثال:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<configuration>  
  <configSections>    
    <!-- For more information on Entity Framework configuration, visit http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=237468 -->
    <section name="entityFramework" type="System.Data.Entity.Internal.ConfigFile.EntityFrameworkSection, EntityFramework, Version=6.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089" requirePermission="false" />
  </configSections>
  <connectionStrings>
    <add name="Model" connectionString="Server=OFFICE-ACER\SQLE;Database=BreakAway;Trusted_Connection=True;" providerName="System.Data.EntityClient" />
  </connectionStrings>
  <startup>
    <supportedRuntime version="v4.0" sku=".NETFramework,Version=v4.5.2" />
  </startup>
  <entityFramework>
    <defaultConnectionFactory type="System.Data.Entity.Infrastructure.LocalDbConnectionFactory, EntityFramework">
      <parameters>
        <parameter value="mssqllocaldb" />
      </parameters>
    </defaultConnectionFactory>
    <providers>
      <provider invariantName="System.Data.SqlClient" type="System.Data.Entity.SqlServer.SqlProviderServices, EntityFramework.SqlServer" />
    </providers>
  </entityFramework>
</configuration>

یه چیزی بگم به امتحان کردنش می ارزه

ویژوال استودیو2008 هر جور پروژه ای باهاش بنویسی وقتی ستاپ میگیری بدون کم و کاستی تحویل میده

اما الان مشکل شما .........

ببیند وقتی دارید برنامه ای که تموم شده رو تست اخرین بار میگیرید ایا روی دیباگ هست یا ریلیز؟

باید روی ریلیز باشه

و اینکه سیستم سوالی میکنه که ایا ادامه بدم -2 کدها تو رو فقط اجرا کنم؟ و.... باید گزینه 2 فک کنم باشه only my code and continue

روبزنی

حالت release برای ساخت ستاپ هست سیستم کدهای اضافی رو که گذاشته بر میداره

بعد از اینکه rebiuld رو زدی و روی ریلیز تست گرفتی یه بار دیگه ستاپ بگیر اونم توی setup factory

و یا advance installer

دیتابیس رو هم موقع ساخت اضافه کن  تو اینــــــــــــــــــــــجا میتونی اموزشش رو ببینی

مشکل حل شد ممنون به خاطر راهنمایی هاتون.
توسط (107 امتیاز) 1 4
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,919 کاربر

دسته بندی ها

...