0 امتیاز

سلام

دوستان شرمنده ولی مشتری برنامش رو ازم گرفته و وقتی روی سیستمش نصب میکنه نمیتونه وارد دیتا بیس بشه....

من آدرس رو اینجوری دادم:

con.ConnectionString = @"Data Source=(LocalDB)\MSSQLLocalDB;AttachDbFilename=C:\RE\Pn.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30";

و طرف هم یه پوشه تو درایو C دارد و mdf هم داخلشه ولی باز اجرا نمیشه لطفأ کمکم کنید .

تو نت هم دارم میگردم و چیزی نیافتم تا حالا 

1 پاسخ

0 امتیاز

سلام دوست عزیز باید چند نکته رو مد نظر داشته باشی

ایا رو سیستم مقصد sql نصب کردید؟

اگه فقط یه سیستم هست و دادهاش در سال به 50 تا 100 هزار رکورد نمیرسه چرا از اکسس استفاده نکردید>

ضمنا اگه تو درایو سی دیتابیس رو کپی کرده باشی گاها لازمه دسترسی ادمین داده یعنی برنامه با دسترسی ادمین باید اجرا بشه

یه سوال هم اینجاست نگفتی از اکسپرس استفاده کردید یا سرور

بهتر بود دیتابیس تو محل اجرای برنامه یبار تست کنید با استفاده از Wmware میتونید  ویندوز7-8-10 و xp رو نصب و روی اونا تست کنید

Data Source=(LocalDB)\MSSQLLocalDB;AttachDbFilename=|DataDirectoty|\MyDatabase.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30

و نسخه sql شما چیه 

ایا برای دیتابیس رمز گذاشتید 

سلام دوست عزیز

ممنون بابت کمک و وقتی که میگذارید .

کاربر تعداد داده های بالایی داره و مطمئنأ از 100000 بیشتره .

من از sqlServer  استفاده میکنم .

متأسفانه توی پوشه Bin\Debug نرم افزار آخرین تغییرات رو ندارد ! و تغییراتش برمیگرده به چند هفته پیش و هرچی build و save میکنم تغییری نمیکنه .

دیتابیس رمز نداره

روی سیستم مقصد هم sqlserver نصب هست .

آیا میشه کاری کرد که نخواهد sqlserver نصب کنه ؟ و یا فایل خیلی سبکتری نصب کنه ؟

بازم ممنون بابت وقتی که گذاشتید
توسط (197 امتیاز) 6 20
برای اینکه تغییرات انجام بشه باید rebuild  روبزنید و حتما موقع اخرین تست از release استفاده کنید

و برای اینکه به چنین مشکلاتی نخوورید از advance installer استفاده کنید و دیتابیس رو به پوژه تون اضافه کنید
توسط (7,164 امتیاز) 4 7 141

من میخوام که دیتابیسم رو داخل debug بزارم و از اونجا استفاده کنم ولی نمیشه و متصل نمیشه ..

کل آدرسم رو برمیدارم و اینجوری مینویسمش :

con.ConnectionString = @"Data Source=(LocalDB)\MSSQLLocalDB;AttachDbFilename=|DataDirectoty|\Pn.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30";

ولی جواب نمیده !

درضمن rebuild هم جواب نمیده ..

VS2015 رو هم دوباره Repaire کردم ولی مشکل رفع نشد

حتی کل محتویات پوشه debug رو کات کردم جای دیگه ولی باز بعد از Rebuild چیزی اونجا اضافه نشد

توسط (197 امتیاز) 6 20

شما میبایست از این استفاده کنید

Data Source=(LocalDB)\MSSQLLocalDB;AttachDbFilename=|DataDirectoty|\MyDatabase.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30

البته استانداردش اینه که که فایل app.config داشته باشید

--

شما به درستی دیتابیس رو اتچ میکنید ؟ تو اس کیو ال سرور میبایست مطمین باشید که سرویس sql در حال اجراست 

و یه سوال دیگه ایا شما از بایندینگ استفاده کردید؟؟!

علت عدم تغییر دیتابیس میتونه همین باشه وقتی دیتابیس رو بایند کریدید اطلاعاتی که بیرون دیتابیس هست به اطلاعات داخل منتق نمیشن مگراینکه دوباره بایند کنید

توسط (7,164 امتیاز) 4 7 141
این استرینگ هم جواب نمیده ...

اشکال نداره میزارمش تو همون درایو C مثل قبل ...

دوتا سواال دارم:

توی Advanced Installer میخوام یه سری نرم افزار مثل sqlserver و یا dotnet بزارم که موقع نصب اتوماتیک نصب بشن ، چطوری باید این کار رو بکنم؟

و دومی هم اینکه توی Advanced Installer چطور بایستی کاری کنم که موقع نصب نرم افزار یه پوشه توی درایو C بسازه تا اطلاعاتم رو اونجا بزارم؟
توسط (197 امتیاز) 6 20

راستی یه مورد :

مت توی app.config اینجوری نوشته :

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
<configuration>
    <startup> 
        <supportedRuntime version="v4.0" sku=".NETFramework,Version=v4.5" />
    </startup>
</configuration>

صحیحه ؟

توسط (197 امتیاز) 6 20
سوال جدید