0 امتیاز
با سلام خدمت اساتید و دانشجویان عزیز می خواهم یک ستون در radgridview  ایحاد کنم که از نوع  radcheckeddropdownlist باشد اگه ممکنه کسی که می تونه کمکم کنه البته نحوه دسترسی به مقادیر آیتم ها خیلی مهمتره هم value member  شان
بسته شده

1 پاسخ

0 امتیاز

بهترین پاسخ

سلام

if(e.Item is GridDataItem)
       {
        GridDataItem item=(GridDataItem)e.Item;
        DropDownList ddl = (DropDownList)item["Temp"].FindControl("DropDownList1");
        ddl.DataSourceID = "SqlDataSource1";
        ddl.DataTextField = "ProductName";
        ddl.DataValueField = "ProductName";
        ddl.DataBind();

if (e.Item is GridDataItem)
    {
        GridDataItem item = e.Item as GridDataItem;

//get data key
        string strID = item.GetDataKeyValue("ID").ToString();

RadComboBox RadComboBox2 = new RadComboBox();
        // bind your combo here
        item["ADDCombo"].Controls.Add(RadComboBox2);
    }

عرض سلام و تشکر بابت جواب ارسالی ولی سوال بنده در خصوص استفاده از  radcheckeddropdownlist است همانطور که می دونید در این کنترل ما مجاز به انتخاب چند آیتم هستیم در حالی که RadComboBox فقط یک آیتم می تواند انتخاب کند در ضمن بنده تا ایجادش پیش رفته ام اما در استفاده از آیتم های انتخابی و تعداد آیتم های انتخابی و همچنین پر کردنش از بانک مشکل دارم لطفا در این خصوص هم راهنمایی کنید ممنونم 

توسط (104 امتیاز) 3

سلام دوست گرامی

والا من تا حالا اصلا با تلریک کار نکردم کدهای بالا رو هم از یکی از انجمن های خارجی کپی کردم چون معتقدم راهی که داریم میریم باید استاندارد باشه چون 5 ساله الکی از سی پلاس شروع کردم بعد php و  ....هی از این شاخه به اون شاخه پریدم 6ماه رو هم صرف لینوکس کردم چیزی که تو ایران کاربرد نداره

تسلط به سی شارپ باعث میشه روش استانداردی برای بقیه کارهام پیدا کنم

این دلیلیه که دنبال تلریک نرفتم چون اونم اگه بخام بررسی کنم تلریک dll هایی هست که برنامه نویس های متبحر برای میان بر زدن به کارها ساختن  همون کدهایی که زمان برای کدنویسی و ارتباط با dll صرف میشه میتونیم با خود سی شارپ انجام بدیم

من حتی ارتباط دیتابیس رو کدنویسی میکنم و هیچ وقت از بایندینگ استفاده نکردم مثلا برای صفحه بندی دیتاگرید با بایندیگ بخایی این کارو انجام بدی یک خط کدکلا همه کارهای نمایش و صفحه بندی و .. انجام میده و بنظرم این باعث تنبلی برنامه نویس میشه 

خب زیاد صحبت کردم  منظور از drop down چک باکس رو دقت نکرده بودم شرمنده

ببینید این مشکل شمارو حل میکنه

و اینم یه مرجع کامل در همین مورد---

https://docs.telerik.com/-

public RadForm1()
  {
      InitializeComponent();

this.radCheckedDropDownList1.DataSource = this.customersBindingSource;
      this.radCheckedDropDownList1.DisplayMember = "CustomerID";
      this.radCheckedDropDownList1.ValueMember = "CustomerID";

this.radCheckedDropDownList1.VisualListItemFormatting += radCheckedDropDownList1_VisualListItemFormatting;
      this.radCheckedDropDownList1.PopupClosing += radCheckedDropDownList1_PopupClosing;
  }

private void radCheckedDropDownList1_PopupClosing(object sender, RadPopupClosingEventArgs args)
  {
      args.Cancel = true;
  }

private void radCheckedDropDownList1_VisualListItemFormatting(object sender, VisualItemFormattingEventArgs args)
  {
      DataRowView rowView = args.VisualItem.Data.DataBoundItem as DataRowView;
      if (rowView != null)
      {
          RadCheckedListVisualItem item = args.VisualItem as RadCheckedListVisualItem;
          item.Label.ForeColor = Color.Transparent;
          item.CheckBox.Text = rowView.Row["ContactName"].ToString();
      }
  }

توسط (7,164 امتیاز) 4 7 141
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,919 کاربر

دسته بندی ها

...