0 امتیاز
با سلام

من دارم تو محیط ویندوز فرم یه برنامه ساده می نویسم که از یک Picture Box یک  Text Box و یه Button تشکیل شده. این برنامه قراره یه تعداد عکس رو داخل Picture Box نشون بده و کاربر با نوشتن نام جدید برای اون عکس داخل Text Box و کلیک بر روی Button اسم عکس رو تغییر بده ؛ اما با کلیک کردن روی Button خطای The process cannot access the file because it is being used by another process رو میده .

در حالت عادی وقتی بدون نشون دادن عکس داخل Picture Box برنامه رو اجرا میکنم هیچ خطایی نمیده و اسم اون عکس تغییر میکنه. من فکر میکنم که چون اون عکس در Picture Box برنامه در حال استفاده است وقتی می خوام اسمش یا هر نوع تغییر دیگه ای رو روش انجام بدم ، نمیشه و خطا میده .

من تازه برنامه نویسی رو شروع کردم اگر ممکنه کمک کنید این خطا رو برطرف کنم.
سلام، کدتون رو بذارین تا بررسی کنم
توسط (6,480 امتیاز) 6 17 129

1 پاسخ

+2 امتیاز
بنظرم شما میتونی فرمان بدی بعد از کلیک روی دکمه عکس (فایل )بسته بشه در مرحله بعدی عکس تغییر نام پیدا کنه و در مرحله بعد دوباره با اسم جدید باز شه
برنامتونو ايميل كنيد براتون درستش كنم

Goldpersion@gmail.com
توسط (185 امتیاز) 1 6
ممنون از پیگیریتون

مشکل رو متوجه شدم

من برای نمایش تصاویر از کد  pictureBox1.Image = Image.FromFile(openFileDialog1.FileName)  استفاده می کردم ولی اگر از pictureBox1.ImageLocation = openFileDialog1.FileName استفاده کنیم دیگه خطای بالا رو دریافت نمیکنیم .

باز هم ممنون
توسط (102 امتیاز) 2
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,924 کاربر

دسته بندی ها

...