0 امتیاز

با سلام خدمت اساتید محترم:

من راستیش یک دفتر چه تلفن دارم با سی شارپ طراحی میکنم، من با sql server دوتا جدول به نام جدول infoo که اطلاعات شخصی کاربران است و یک جدول دیگر به نام Tel که شماره تلفن های کاربران در آنجا است. من این هارا به سی شارپ وصل کردم و تو گرید ویو نمایش دادم..

سوال اصلی من این است که من در گرید ویو یک ستون از جنس button تعریف کردم که روی هر button که کلیک کردم یک فرم جدید باز شود و فقط اون رکوردی را که من انتخاب کردم را بیاد insert تلفن انجام دهد یعنی اینکه رو هر button که مخصوص آن رکورد است را بیاد insert تلفن انجام دهد، خب چطوری باید برای هر کورد که خودم توسط button انتخاب کردم بیام insert انجام بدم؟ برای هر کورد؟

به این شکل:

ستون button(وقتی روش کلیک میشود فرم جدید باز میشود و فقط یک رکورد را insert میکند) فامیل      نام
button(اگر روی این رکورد کلیک شد فقط بیاد همین رکورد را insert تلفن انجام دهد) قاسمی نیا علی رضا
Button(یا مثلا این) شیرازی  محمد رضا      

الان براتون پروژه را هم براتون میفرستم: روی قسمت که پایین نوشته projehh کلیک کنید لطفا

projehh

2 پاسخ

+1 امتیاز

سلام

این کد رو میزاری تو سل کلیک

وقتی نام باتن شما insert باشه و کدهای ثبت هم داخلش باشن ثبت انجام میشه

private void dataGridView1.Columns_CellContentClick(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)  
        {  
            if (dataGridView1.Columns.Columns[e.ColumnIndex].Name == "INSERT")  
            {  

///کدهای درج

}

}

میشه لطفا projehh که فرستادمو یک نکاهی بکنید؟ و تو اونجا کامل برام چک کنید؟

و توی حلقه if باید چی بنویسم؟
ویرایش شده توسط
توسط (136 امتیاز) 1 7
استاد میشه لطفا کامل برام توضیح بدین؟
توسط (136 امتیاز) 1 7
+1 امتیاز

ببنید برای اینکار باید تو دیتاگرید اون ستون و ردیفی که باتن هست رو چک کنید مثلا

اگر باتن برابر (حذف) بود فلان کرو کن و یا اگر چک باکس چک شده بود  بیا و...

ببین این سمپل رو نوشتم بجای پیام من کد حذف رو بزارید

دانلــــــــــــــــــــــود

خیلی خیلی ازتون پوزش می خوام خیلی سوال میپرسم:

شما این سمپلی را که برام فرستادید روی دکمه که میزنیم دست خودمونه یا میتونیم کد insert قرار دهیم یا کد delete، من میخوام روی دکمه که کلیک شد یک فرم جدید برام باز بشه و در آن فرم یک گریدویو قرار دارد و یک دکمه که insert شماره تلفن انجام بده و دوتا textbox که مقادیر را وارد کند پروژه دانلود کنید متوجه منظور من میشیند، حالا من باید این رویداد cellclick را تو گریدویو اولی بنویسم یا گرید ویو دومی؟

ویرایش شده توسط
توسط (136 امتیاز) 1 7
نه دیگه هر دیتاگرید که میخایید اطلاعاتش پاک بشه اگه هر دو دیتاگرید ویو به یک دیتابیس متصل هستن دیگه باید خودتون تشخیص بدین کجا بزارید
توسط (7,164 امتیاز) 4 7 141
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,919 کاربر

دسته بندی ها

...