0 امتیاز
باسلام خدمت اساتید عزیز اگه یادتون باشه قبلا یه سری جدول وجود داشت که روی سر ستون ها و اول ردیف ها اسم شهرهارو نوشته بود و محل برخورد هر دو شهر سلولی بود که میگفت فاصله این دو شهر چقدره میخواستم بدونم چجوری میشه این دیتابیس رو پیاده کردواگر کاربر داخل دو تکست باکس اسم دو شهر رو نوشت فاصلشون رو برگردونه یا اگه فاصله رو نوشت اسم دو شهری که ابتدای سطر و ستون مربوط نوشته شده اند رو برگردونه؟ اگه امکانش هست با دیتابیس اکسس یا اکسل برای دیتابیس و جستجو در سی شارپ کمکم کنید

3 پاسخ

+1 امتیاز

سلام 

دوست عزیز

بنظر من 2 را پیش رو داری

اول اینکه جمع کردن این اطلاعات کمی زمانبره باید اونا رو توی دیتابی بریزی و با کمبوباکس لود کنی

مثلا شهر اول توی کمبو باکس اول و شهر دوم ت کمبو باکس دوم و نتیجه یا همون مسافت توی یه متن نمایش بدی

و روش دوم هم نمایش تو دیتابیس - دیتاگریده

نمایشش کاری نداره

اما جستجوش کمی زمانبر و مشکل خواهد بود

+1 امتیاز

سلام دوست عزیز

مجددا من براتون تکه کدی میفرستم که کلید اصلی سوال شما فقط باید همت کنید خودتون تکمیل کنید وقت کم دارم والا ه سمپل باتون اماده میکردم

این کد اصلی هست تصاویر رو ببینید

int x =int.Parse(txtcustomer.Text);
            int y = int.Parse(txtprice.Text);
            this.dataGridView1.CurrentCell = this.dataGridView1[x, y];

ممنون.مثل همیشه کارآمد.لطفا هرموقع وقت داشتین اگه امکان داشت یه سورس هم بزارید ممنون میشم
توسط (146 امتیاز) 5
ایا راهی هست که اگه توی تکست باکس نوشتیم sds نتیجش توی دو تکست باکس دیگه بشه solddate و ای دی ۴ یا بلعکس با نوشتن solddate و فقط انتخاب از ستون ای دی (مثلا ۴) ، sds رو بهمون برگردونه؟!!!! اخه نمیخوام کاربر دیتابیس رو ببینه پس دیتا گریدویوندارم که جای سلول رو بدونه . فقط اسم سرستون ها (مثل solddate)و شماره ای دی هارو(برای ردیف ها) میدونه
توسط (146 امتیاز) 5
+1 امتیاز

سلل مجدد

بلی بسادگی

لازم نیست حتما دیتاگرید نمایش داده بشه البته میشه دیتاگرید رو مخفی کنید اما اصولی نیست

البته جتسجو رو بر حسب ای دی گذاشتم

دانلود سمپـــــــــــــــــل

تقریبا مثل سمپل اولی که زحمتش رو کشیدید ولی باتوجه به شکل دیتابیس ،نحوه جستجو و به جواب رسیدن یکم مشکل شده
توسط (146 امتیاز) 5
اگه با دیتاگریدویوهم بشه خوبه
توسط (146 امتیاز) 5
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,921 کاربر

دسته بندی ها

...