+1 امتیاز

با درود خدمت مهندسان عزیز
تا قبل از این، من برای برنامه هام از بانک اطلاعاتی SqlCompact استفاده می کردم ولی میخوام برای یکی از برنامه هام از Sql Server استفاده کنم، وارد محیط Microsoft SQL Server Management Studio 17 شدم و دیتابیس خودم رو طراحی کردم ولی شیوه فراخونی اون را در برنامه ویژال استودیو نمی دونم
توی نت هم گشتم، هرچی بیشتر می گشتم، کمتر می یافتم (احتمالا شیوه جستجوی من مناسب نبوده)

امکانش هست بگید اشکال من کجاست؟
و اینکه کوئری دیتابیس رو چطوری بنویسیم؟ (مبتدی وار باشد لطفا)

مشخصات برنامه من:
ویژال استودیو
زبان سی شارپ
ویندوز فرم
بانک اطلاعاتی: Sql Server
اینکه چرا از اس کیو ال سرور میخوام استفاده کنم (دلیل خاصی ندارد فقط نمیخوام برنامم بعدا بخاطر محدودیت های SqlCompact و یا محدودیت های SqlExpress به مشکل بر بخورد)

لطفا تصاویر را ببینید، مربوط به برنامه هست
این تصویر مربوط هست به برنامه اس کیو ال منیجمنت دیتابیس من با مشخصات زیر ساخته شده ولی نمیدونم چطوری آدرس کوئری رو به دست

این تصویر مربوط به به بخش دیتابیس برنامه من در ویژال استودیو، شیوه نوشتن کوئری بانک اطلاعاتی که در اس کیو ال منیجمنت ساختم رو نمیدونم

2 پاسخ

+1 امتیاز

مشکل قبلی را اصلاح کردم ( البته فکر کنم)

کد جدید اینجوری نوشتم

ولی این خطا رو میده

شاید بخاطر این هست که بانک اطلاعاتی را تغییر دادم و از اس کیو ال کامپکت به اس کیو ال سرور نقل مکان کردم ، خطا میده، بنظرم بخاطر اینه که من توی رفرنسم Sql Server را ندارم

شاید بخاطر این هست که نام تیبل هام تغییر کرده
قبلا در SqlCompact اینجوری بود

الان که با Microsoft SQL Server Management Studio درست کردم اینجوری هست

+1 امتیاز
سلام دوست عزیز شما sql compact   رو دست کم گرفتید این دیتابیس تا حد 4 گیگ یعنی اگه متن باشه چیزی در حدود 20 میلیون رکورد میشه

خب شما اگه دنبال برنامه نویسی هستید ابتدا با اکسس شروع کنید چون اون ابتدا سروکله زدن با sql  باعث میشه====+

ببینید مثلا دارید برنامه نویسید یا تمرین میکنه شما روزانه 5 ساعت وقت بزارید 20 دقیقه میتونید اکسس رو طراحی کنید

اما اگه با sql کار کنید حدود 1 ساعت زمان صرف مشکلات راه اندازی و اتچ و اینطور چیزار میشه

مشکلاتی که توی sql هست خیلیه برای اون یه دوره مجزا بنظر من باید طی بشه و الاه

اون دوستانی که عقیده دارن sql چیزی نیست بهتره بدونن  دستورات اصلی و معمولی و کار با تنظمیات sql رو مبتدی در چند روز یاد میگیره

اما اگه به sql تسلط داشته باشید منظورم تسلطه مطمئن باشید بخایید میتونید باگ هر سایت و سرور مشکل داری رو دربیارید

پیشنهاد میکنم اکسس رو دوست داشته باشید من یه دیتابیس اکسس درست کردم با 8 میلیون رکورد تو جستجو و ثبت هم مشکلی نداشت

اطلاعات کجا بیش از 10 میلیون رکور خواهد بود مگر مخابرات و ثبت احوال و....یا شبکه های اجتماعی!

در ضمن عکس رو نگاه کردم بنظرم کدهاتون مشکلی ندارن دیتابیس رو ببنید که مقادیر null داشته باشن اون ردیف رو حذف کنید

خلاصه بگم mysql از بقیهشون جذابتر و سریعتره
سپاسگزارم استاد

البته شما همیشه تاکید بر اکسس دارید و میدونم حرف شما درسته

در مورد null ، من دقیقا نمیدونم کجا باید این مشکل رو بررسی کنم
توسط (122 امتیاز) 2 2 4

از این لینک هم می تونید استفاده کنید.

توسط (100 امتیاز) 2
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,919 کاربر