0 امتیاز

با سلام.

این پروژه دفترچه تلفن من است، هر فرد ممکن است چندین شماره تلفن داشته باشد، حالا من این روش را پیش گرفتم که من می خواهم کاربر و قتی روی دکمه add کلیک کرد بیاد توی گرید ویو یک ستون تلفن ایجاد کند که شماره تلفن دوم فرد را insert کند، و اگر دوباره رو دکمه add کلیک کرد بیاد یک ستون دیگر مثلا با نام (تلفن3) ایجاد کند و insert تلفن سوم شخص را انجام دهد.

بسته شده

4 پاسخ

+1 امتیاز

بهترین پاسخ

موضوع به[ ارتباط یک به چند در دیتابیس] تغییر بدید

دوست عزیز من مجددا با sql یکی براتون نوشتم نحوه ورود اطلاعات و اینکه پس از ورود تو گزارشگیری تعداد تلفن هایی که برای شخص ثبت شده رو نشون میده من اینج بجای تلفن از تاریخ استفاده کردم

نکته کار اینجاست اگه کدملی یا شناسه شخص تو دیتابیس نباشه ثبت تاریخ دوم یا شماره دوم انجام نمیشه

از اجرای برنامه فیلم گرفتم اینم لینک آپارات

اجرای برنامه در آپـــــــــــــــــارات

دانلود سورس برنامه

پوزش: یک سوال دیگر

شما این پروژه را از روش entity framework نوشتید؟
توسط (136 امتیاز) 1 7

من از ado استفاده کردم

دوست عزیز درسته انتیتی شبیه ado هست  اما اگه از entity استفاده کرده بودم نصف کدها هم کافی  بودن

سعد کنید کلا کدنویسی کنید چون هرجا رو خواستید بعدا میتونید ویرایش کنید یعنی برای تمرین هم خوبه اما اگه از اول با مدل سازی کار کنید تنبل میشید و اینکه از بایندینگ هم استفاده نکیند

البته نظر شخصی منه

توسط (7,164 امتیاز) 4 7 141
+2 امتیاز

سلام 

تو این روش هم کدها طولانی میشن و هم اینکه قرار شد مثلا1000 تا کاربر هر روز هرکدوم 10 تا تون اضاه کنن میدونی چی میشه؟

بهتره یه جدول دیگه در نظر بگیری و برای هر کدوم یه ای دی بدی اون موقع یک نفر 10000 تا هم شماره درج کنه مشکلی بوجود نمیاد

میشه این روشی را که گفتیند کامل تر برام توضیح بدین که چی کار کنم؟
توسط (136 امتیاز) 1 7
0 امتیاز

ببنید باید یه دیتا بیس داریم

حاوی 2 تا تیبل

این تیبل ها هر کدوم یه مقدار هم نوع مثلا تکست دارن و اینارو از طریق ویزارد ارتباط 1به چند و یا یک به یک حسب نیاز بهم متصل میکنیم

الان توی یه جدول الاعات اصلی و توی یه جدول اطلاعاتی که قراره اضافه بشن رو میریزی مثل این عکس

ببنید اصلاعات اصلی ردیف 2222 یبار ثبت شده و بقیه موقعی هست که بخوایی اضافه کنی من یکی نوشتم تکمیله فقط لازمه یه ویو اضافه کنید

دانلود سورس بالا 

فقط شرمنده من که برنامه را اجرا میکنم رو این کد کرش میکند

باید چه تغییری روش اعمال کنم

توسط (136 امتیاز) 1 7
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,921 کاربر

دسته بندی ها

...