–1 امتیاز
به نام خدا

خیلی وقته که سوالات زیر ذهنمو مشغول کرده

sql بهتره یا  sqlite؟

اگه سیستمی روش sql نصب نباشه ،نرم افزاری که با sql کار می کند ایا با مشکل مواجه می شود؟

و اینکه اگه بخوام از sqlite استفاده کنم باید یا از نسخه 32 بیت یا 64 بیت استفاده کنم ایا نسخه ای از این نرم افزار وجود نداره که با هر دو مشکلی نداشته باشه ؟

اخرین سوال . برای اینکه بخوام از sqlite استفاده کنم چون بیشتر ویندوز ها نت فریمورک 3.5 دارن باید برای نرم افزارم از این نسخه استفاده کنم اما وقتی که نسخه مخصوص اون رو به رفرنسام اضافه می کنم با خطا مواجه می شم باید چه کنم؟

4 پاسخ

+3 امتیاز
از sqlite که دربرنامه نویسی آندروید فک می کنم استفاده میشه اما به نظر بنده از SQL Express خوده ویژوال استفاده کنید بهتره (برای کار های مقدماتی )

اگه سیستمی SQL نداشته باشه شما باید موقع Setup درست کردن یک فایل Setup SQL برای فایل نصبیتون درست کنید

sqlite یه نسخه بیشتر نداره که هم برای 32 و 64 بیت استفاده میشه
+2 امتیاز
یعنی موقع نصب اس کیو هم باید نصب کنه؟

نمی شه یک کتابخانه از اس کیو ال به نرم افزار اضافه کرد که بدون نیاز به نصب اس کیو ال اجرا بشه ؟
اگه تو یه سیستمی که SQL نداشته باشه باید نصب بشه !

بله :) باید SQL نصب کنه چون جز پیش نیاز های  برنامه میشه :)

ولی در مورد سوال دومی متاسفانه اطلاعاتی ندارم :(
توسط (115 امتیاز) 5
بله باید نصب بشه ولی می تونید از نسخه SQL Server Compact Edition واسه این کار استفاده کنید که جز دیتابیس های Embedded هست ( Embedded Database‌) . نیاز به نصب هم نداره ولی فکر کنم Runtimeش باید روی سیستم مقصد نصب باشه که حجمی حدود 2mb داره
توسط (6,145 امتیاز) 5 11 116
+3 امتیاز
سلام

sqlite روی (تقریبا) بیشتر سیستم عاملا جواب میده ... نیازی به نصب روی سیستم هدف (کلاینت - کاربری که از نرم افزار استفاده میکنه) نداره ...

معمولا برای برنامه های کم حجم (داده های خود برنامه یا ورودی به بانک) در 1 تا 2 گیگ استفاده میشه ... بیشتر باشه (میگن) کم میاره از لحاظ سرعت و ...

خیلی از بازی های موبایل از این بانک دارن استفاده میکنن --- اصلا به درد بانک اطلاعتی (حجیم) نمیخوره !

کار باشم خیلی راحته !
3  سوال دیگه در این مبحث دارم ممنون می شم جواب بدید

1-ایا این نرم افزار هایی که متصل می شن به یک بانک اطلاعاتی توی وب و اطلاعاتشون بروز می شه مستقیم به بانک اطلاعاتی سرور متصل می شن یا یک رابط php وجود داره که اطلاعات رو جابه جا می کنه

2-ایا مثلا یک بانک اطلاعاتی sql می تونه اطلاعاتشو با بانک اطلاعاتی sqlite تبادل کنه

3-ایا بانک اطلاعاتی sql می تونه توی سرور اینترنتی باشه یا فقط باید از نوع mysql باشه ؟

ببخشید اگه اشتباهاتی در متن دارم (تازه کاریم هنوز شروع نکردیم )
توسط (211 امتیاز) 3 9 29
1 ) با سرور بانک اطلاعاتی موجود در سرور مثلا mysql یا sql server متصل میشن.

2 ) مستقیم رو بعید می دونم ولی ٰ احتمالا ابزار های جانبی باشه که این کار رو واستون انجام بده ولی خودتون هم می تونید یک برنامک واسه اینکار طراحی کنید

3 )‌هم می تونید از sql server و هم از mysql استفاده کنید .
توسط (6,145 امتیاز) 5 11 116
سوال جدید

2,337 سوال

2,871 پاسخ

3,725 دیدگاه

3,921 کاربر

دسته بندی ها

...